Brussel dwingt Meta AI-concurrenten toegang te geven tot WhatsApp
BRUSSEL (ANP/RTR) - Meta moet van de Europese Commissie concurrerende AI-hulpmiddelen voorlopig gratis toegang geven tot WhatsApp. Brussel onderzoekt of de manier waarop het Amerikaanse techbedrijf andere AI-hulpmiddelen toegang tot het berichtenplatform verhindert, in strijd is met Europese mededingingsregels. Meta moet van Brussel toegang geven tot het onderzoek is afgerond.
"Vandaag verplichten we Meta om de toegang tot WhatsApp te herstellen voor concurrerende AI-assistenten, terwijl we onderzoeken of de beperkingen mogelijk in strijd zijn met de EU-mededingingsregels", stelt Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging).
Het onderzoek van de Europese Commissie loopt sinds december, nadat Meta in oktober nieuw beleid had ingevoerd. Omdat door de wijziging alleen Meta's eigen AI-hulpmiddel nog toegang tot het berichtenplatform had, stelde Brussel een onderzoek in. Meta liet sinds maart van dit jaar andere AI-hulpmiddelen wel weer toe tot WhatsApp, maar omdat bedrijven hiervoor moeten betalen is de situatie volgens Brussel niet veranderd.
Voorlopige maatregelen
De Europese Commissie overwoog eerder voorlopige maatregelen en daartoe is nu besloten. "In snel veranderende markten kan concurrentie verloren gaan lang voordat er een definitief besluit is genomen. Daarom blijven deze voorlopige maatregelen van kracht gedurende het hele onderzoek, om schade te voorkomen die vrijwel onmogelijk te herstellen zou zijn", aldus de Eurocommissaris.
Het besluit van Brussel verplicht Meta om AI-assistenten van andere bedrijven gratis toegang te geven tot de 'WhatsApp for Business API'. Voordat Meta het beleid veranderde, konden bedrijven hiermee hun eigen systemen kosteloos koppelen aan WhatsApp for Business.
Boetes
Meta moet binnen vijf werkdagen aan de eisen voldoen. De Europese Commissie kan bij weigering forse boetes opleggen.
Een woordvoerder van Meta kondigde aan dat het bedrijf in beroep gaat. Het bedrijf klaagt dat het "OpenAI en enkele van 's werelds grootste bedrijven" gratis toegang moet bieden tot de betaalde versie van WhatsApp voor zakelijk gebruik. "Dit is overregulering die wordt gesubsidieerd door de vele Europese bedrijven die betalen", stelt Meta.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.
5 uur geledenSTARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
8 uur geleden