Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel duikt dieper in overname van Roomba-fabrikant door Amazon

Brussel duikt dieper in overname van Roomba-fabrikant door Amazon

BRUSSEL (ANP) - Amazon moet een grotere horde nemen voor de overname van stofzuigerfabrikant iRobot. De Europese Commissie wil de deal ter waarde van 1,7 miljard dollar (1,55 miljard euro) uitgebreid onderzoeken voordat ze er wel of niet mee instemt, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Onlangs kreeg het webwinkelconcern wel toestemming van toezichthouders in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk om het bedrijf achter de robotstofzuiger Roomba te kopen.

De beslissing om dieper in de overname te duiken volgt op een voorlopig onderzoek, dat 6 juli eindigt. Het dagelijkse bestuur van de Europese Unie kan bij zo'n uitgebreid onderzoek nagaan of de overname Amazon te veel marktmacht geeft, wat de concurrentie kan beknotten. Daar neemt de mededingingsautoriteit vier maanden de tijd voor.

Britse en Amerikaanse toezichthouders hadden geen grote concurrentiebezwaren. Amazon wil met de producten van iRobot zijn aanbod van 'slimme' elektronica uitbreiden. De huishoudelijke apparaten zouden een aanvulling kunnen worden op de spraakgestuurde assistent Alexa van Amazon of andere producten van het internetbedrijf.

Aankondiging overname

Amazon kondigde de overname in augustus vorig jaar aan en moet door de beslissing van de Europese Commissie nog langer wachten voordat die is afgerond. Eerder kocht Amazon het bedrijf achter de Ring-deurbel. Daarmee kunnen gebruikers via een camera zien wie er voor hun deur staat, nadat er is aangebeld.

Amazon en de Europese Commissie wilden tegenover Reuters niet reageren.

Meer uit Financieel

Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

1 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

2 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

3 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

13 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

14 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

15 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

15 uur geleden