Brussel duikt dieper in overname van Roomba-fabrikant door Amazon
BRUSSEL (ANP) - Amazon moet een grotere horde nemen voor de overname van stofzuigerfabrikant iRobot. De Europese Commissie wil de deal ter waarde van 1,7 miljard dollar (1,55 miljard euro) uitgebreid onderzoeken voordat ze er wel of niet mee instemt, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Onlangs kreeg het webwinkelconcern wel toestemming van toezichthouders in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk om het bedrijf achter de robotstofzuiger Roomba te kopen.
De beslissing om dieper in de overname te duiken volgt op een voorlopig onderzoek, dat 6 juli eindigt. Het dagelijkse bestuur van de Europese Unie kan bij zo'n uitgebreid onderzoek nagaan of de overname Amazon te veel marktmacht geeft, wat de concurrentie kan beknotten. Daar neemt de mededingingsautoriteit vier maanden de tijd voor.
Britse en Amerikaanse toezichthouders hadden geen grote concurrentiebezwaren. Amazon wil met de producten van iRobot zijn aanbod van 'slimme' elektronica uitbreiden. De huishoudelijke apparaten zouden een aanvulling kunnen worden op de spraakgestuurde assistent Alexa van Amazon of andere producten van het internetbedrijf.
Aankondiging overname
Amazon kondigde de overname in augustus vorig jaar aan en moet door de beslissing van de Europese Commissie nog langer wachten voordat die is afgerond. Eerder kocht Amazon het bedrijf achter de Ring-deurbel. Daarmee kunnen gebruikers via een camera zien wie er voor hun deur staat, nadat er is aangebeld.
Amazon en de Europese Commissie wilden tegenover Reuters niet reageren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
8 uur geleden