Brussel dreigt export coronavaccins verder aan banden te leggen
BRUSSEL (ANP) - De EU zal de export van coronavaccins blokkeren als de landen van bestemming coronavaccins of bestanddelen voor zichzelf blijven houden. Ook de uitvoer naar landen die al verder zijn met inenten kan mogelijk worden teruggeschroefd, waarschuwt de Europese Commissie. Ze noemt uitdrukkelijk het Verenigd Koninkrijk.
De EU ruziet al enige tijd met het VK over de uitvoer van coronavaccins. Tientallen miljoenen vaccins uit de EU gingen de hele wereld over, in de eerste plaats naar de Britten, maar omgekeerd ontving de EU geen enkel vaccin van Britse bodem. Ook niet toen de aanvoer van het Brits-Zweedse AstraZeneca begon te haperen.
De Europese Commissie wil "wederkerigheid", zegt voorzitter Ursula von der Leyen. Als een land vaccins maakt maar die voor zichzelf houdt, maakt Brussel "export afhankelijk van hun graad van openheid". Bovendien ligt de vraag op tafel of het nog "proportioneel" is om vaccins te leveren aan landen die al veel meer mensen hebben gevaccineerd. "Alle opties liggen op tafel."
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.
23 minuten geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog willen blijven beschermen, willen volgende week bijeenkomen in Parijs. De zogeheten coalitie van bereidwillige landen wil de veiligheidsgaranties die ze Oekraïne willen bieden nog wat concreter maken, nu de onderhandelingen met de VS daarom vragen.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie roept landen op om gezamenlijk de Chinese militaire oefeningen rond Taiwan te veroordelen. Het ministerie zegt dinsdag 71 militaire vliegtuigen en 13 militaire schepen bij Taiwan te hebben waargenomen.
3 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/DPA) - Khaleda Zia, de Bengaalse oud-premier en tevens eerste vrouwelijke premier van dat land, is op 80-jarige leeftijd overleden. In reactie op Zia's overlijden heeft de overheid drie dagen van nationale rouw afgekondigd. Zia wordt woensdag begraven.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin gaat geen bewijs delen over de vermeende Oekraïense aanval op een huis van president Vladimir Poetin. Ook wordt geen informatie gedeeld over of Poetin in de woning aanwezig was.
4 uur geleden