Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel doet cafés en bars voor maand op slot

Brussel doet cafés en bars voor maand op slot

BRUSSEL (ANP) - De cafés, bars, sportkantines, feestzalen, theesalons en andere horecagelegenheden in Brussel gaan vanaf donderdag 07.00 uur een maand op slot. Er wordt in verband met de versnelde verdere verspreiding van het coronavirus in de Belgische hoofdstad een totaal-alcoholverbod ingesteld in de openbare ruimte, maakte de minister-president van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Rudi Vervoort, bekend na afloop van crisisberaad met onder anderen de burgemeesters van de negentien gemeenten van het Gewest.

Voor restaurants geldt de maatregel niet. Het besluit gaat verder dan de landelijke maatregel die premier Alexander De Croo dinsdag bekendmaakte dat alle bars en cafés vanaf vrijdag in het hele land 's avonds vanaf 23.00 uur dicht moeten.

De drastische maatregel is volgens Vervoort nodig vanwege het voortdurend stijgend aantal besmettingen en ziekenhuisopnames in Brussel. Dat zet grote druk op de gezondheidszorg. Eén op zeven geteste personen in Brussel test inmiddels positief op het coronavirus.

Tweede plaats

Volgens viroloog Steven Van Gucht is de situatie in de Europese hoofdsteden alleen erger in Madrid. "Brussel staat op de tweede plaats, tussen Madrid en Parijs in", zei hij bij de presentatie van de meest recente Belgische coronacijfers woensdagmorgen. Tussen 27 september en 3 oktober werden dagelijks gemiddeld 540 nieuwe besmettingen in Brussel gemeld, een stijging van 62 procent ten opzichte van de week ervoor. Landelijk bedroeg de stijging 57 procent.

Volgens Van Gucht rukt het virus nu ook vooral in Wallonië op. Kort na zijn persconferentie ging de volledige Waalse regering van Elio Di Rupo in quarantaine omdat een van de acht ministers woensdag na een test Covid-19 bleek te hebben opgelopen. De regering van de Franstalige deelstaat schort haar publieke activiteiten uit voorzorg op.

Meer uit Buitenland

Grootste deel Tsjernihiv zonder stroom na Russische droneaanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.

2 uur geleden
WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.

6 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

6 uur geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

8 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

9 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

13 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

17 uur geleden