Brussel doet cafés en bars voor maand op slot
BRUSSEL (ANP) - De cafés, bars, sportkantines, feestzalen, theesalons en andere horecagelegenheden in Brussel gaan vanaf donderdag 07.00 uur een maand op slot. Er wordt in verband met de versnelde verdere verspreiding van het coronavirus in de Belgische hoofdstad een totaal-alcoholverbod ingesteld in de openbare ruimte, maakte de minister-president van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Rudi Vervoort, bekend na afloop van crisisberaad met onder anderen de burgemeesters van de negentien gemeenten van het Gewest.
Voor restaurants geldt de maatregel niet. Het besluit gaat verder dan de landelijke maatregel die premier Alexander De Croo dinsdag bekendmaakte dat alle bars en cafés vanaf vrijdag in het hele land 's avonds vanaf 23.00 uur dicht moeten.
De drastische maatregel is volgens Vervoort nodig vanwege het voortdurend stijgend aantal besmettingen en ziekenhuisopnames in Brussel. Dat zet grote druk op de gezondheidszorg. Eén op zeven geteste personen in Brussel test inmiddels positief op het coronavirus.
Tweede plaats
Volgens viroloog Steven Van Gucht is de situatie in de Europese hoofdsteden alleen erger in Madrid. "Brussel staat op de tweede plaats, tussen Madrid en Parijs in", zei hij bij de presentatie van de meest recente Belgische coronacijfers woensdagmorgen. Tussen 27 september en 3 oktober werden dagelijks gemiddeld 540 nieuwe besmettingen in Brussel gemeld, een stijging van 62 procent ten opzichte van de week ervoor. Landelijk bedroeg de stijging 57 procent.
Volgens Van Gucht rukt het virus nu ook vooral in Wallonië op. Kort na zijn persconferentie ging de volledige Waalse regering van Elio Di Rupo in quarantaine omdat een van de acht ministers woensdag na een test Covid-19 bleek te hebben opgelopen. De regering van de Franstalige deelstaat schort haar publieke activiteiten uit voorzorg op.
Meer uit Buitenland
AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
6 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet weer de belangrijkste prioriteit worden, zei de Poolse premier Donald Tusk. "Dit is een cruciale kwestie voor de veiligheid van Europa", zei Tusk bij aankomst in Brussel voor de ingelaste EU-top met regeringsleiders. "Het mag niet zo zijn dat Oekraïne, door zowel noodzakelijke als onnodige afleidingen en emoties, naar de achtergrond is verdwenen."
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt "uiterst waakzaam" te blijven, ook nu de ergste crisis over Groenland voorbij lijkt te zijn. Dat zei hij voorafgaand aan overleg met de EU-leiders in Brussel. "We staan klaar om de middelen die tot onze beschikking staan te gebruiken, mochten we opnieuw het doelwit van bedreigingen worden", zei hij.
4 uur geleden