Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel coördineert Europese hulp voor Beiroet

Brussel coördineert Europese hulp voor Beiroet

BRUSSEL (ANP) - De steun die Europese landen bieden na de verwoestende explosies in Beiroet wordt gecoördineerd door de Europese Commissie. Het gaat vooralsnog om meer dan honderd in zoek- en reddingswerk getrainde brandweerlieden, met voertuigen, materieel en honden.

Nederland, Griekenland en Tsjechië hebben hun deelname bevestigd en ook Frankrijk, Polen en Duitsland hebben steun aangeboden. Ons land stuurt 67 brandweerlieden, politieagenten en trauma-artsen naar de Libanese hoofdstad, werd eerder bekend.

Op verzoek van de Libanese autoriteiten heeft de Europese Commissie het EU-systeem voor civiele bescherming geactiveerd. Dat houdt onder meer in dat de transportkosten van hulpoperaties voor driekwart door Brussel worden gedragen. De EU heeft verder de satellietdienst Copernicus geactiveerd om de Libanese autoriteiten te helpen de schade in kaart te brengen.

"Onze condoleances gaan uit naar allen die geliefden hebben verloren", zegt EU-commissaris Janez Lenarčič (Crisismanagement). "We staan achter Libanon en zijn bevolking en staan klaar om verdere hulp te mobiliseren."

Meer uit Buitenland

Meer dan honderd doden gemeld na kapseizen boot bij Djibouti

DJIBOUTI (ANP/AFP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Nog eens 116 mensen worden vermist, meldt persbureau AFP op basis van een verklaring van de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).

49 minuten geleden
Migrantenkamp Ceuta ontruimd voor komst koning

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.

1 uur geleden
Houthi's na dodelijke aanval: gebruik geen Saudische luchthavens

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.

2 uur geleden
FT: veiligheidsdiensten waarschuwen voor moorden op defensiebazen

LONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.

3 uur geleden
Schade en evacuatieoproep in Nepal na nieuwe overstroming

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een nieuwe overstroming heeft in Nepal tot grote schade geleid. De autoriteiten hebben burgers die bij de rivier zondag wonen opgeroepen een veilige plek te zoeken.

4 uur geleden
Advocaat: leider jongerenprotestgroep in India vrijgelaten

NEW DELHI (ANP/AFP) - Een rechtbank in New Delhi heeft zondag de vrijlating bevolen van drie leiders van de Kakkerlakkenbeweging (CJP), een protestgroep van jongeren, zo meldt hun advocaat. Onder hen is de oprichter van de beweging, Abhijeet Dipke.

5 uur geleden
VS brengen vrachtschip tot stilstand na negeren van zeeblokkade

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een commercieel vrachtschip in de Golf van Oman uitgeschakeld, nadat de bemanning waarschuwingen negeerde en probeerde de lopende zeeblokkade tegen Iran te doorbreken. Dat meldt CENTCOM, het operationeel commando in het Midden-Oosten, op X.

8 uur geleden