Brussel checkt of Berlusconi met wodka van Poetin sancties schond
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zoekt uit of de Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi de EU-sancties tegen Rusland heeft geschonden. Berlusconi zegt wodka cadeau te hebben gekregen van zijn oude makker Vladimir Poetin, maar de import van wodka is sinds april verboden.
Berlusconi's banden met de Russische president hebben hem opnieuw in opspraak gebracht na het uitlekken van ontboezemingen daarover. Hij zou hebben gezegd dat hij het contact met Poetin weer heeft aangehaald en dat die hem rekent tot zijn "vijf echte vrienden". Toen Berlusconi drie weken geleden 86 werd zou Poetin hem twintig flessen wodka en een "heel lieve brief" hebben gestuurd.
Dat wekt beroering, omdat Berlusconi een partij leidt die hoogstwaarschijnlijk deel gaat uitmaken van de nieuwe Italiaanse regering. Hij trekt nauw samen op met gedoodverfd premier Giorgia Meloni. Al voor haar verkiezingsoverwinning groeiden in Italië en elders in Europa de zorgen dat Italië onder haar nieuwe regering weleens toenadering tot Moskou zou kunnen zoeken.
De Europese Commissie zoekt desgevraagd uit of geschenken ook onder de sancties vallen. Ze onderstreept dat het aan de EU-landen zelf is om de sancties te handhaven. Zij gaan ook zelf over eventuele contacten met Rusland. Maar de commissie brengt wel in herinnering dat het de bedoeling is die tot het hoognodige te beperken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
8 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
9 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
10 uur geleden