Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel checkt of Berlusconi met wodka van Poetin sancties schond

Brussel checkt of Berlusconi met wodka van Poetin sancties schond

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zoekt uit of de Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi de EU-sancties tegen Rusland heeft geschonden. Berlusconi zegt wodka cadeau te hebben gekregen van zijn oude makker Vladimir Poetin, maar de import van wodka is sinds april verboden.

Berlusconi's banden met de Russische president hebben hem opnieuw in opspraak gebracht na het uitlekken van ontboezemingen daarover. Hij zou hebben gezegd dat hij het contact met Poetin weer heeft aangehaald en dat die hem rekent tot zijn "vijf echte vrienden". Toen Berlusconi drie weken geleden 86 werd zou Poetin hem twintig flessen wodka en een "heel lieve brief" hebben gestuurd.

Dat wekt beroering, omdat Berlusconi een partij leidt die hoogstwaarschijnlijk deel gaat uitmaken van de nieuwe Italiaanse regering. Hij trekt nauw samen op met gedoodverfd premier Giorgia Meloni. Al voor haar verkiezingsoverwinning groeiden in Italië en elders in Europa de zorgen dat Italië onder haar nieuwe regering weleens toenadering tot Moskou zou kunnen zoeken.

De Europese Commissie zoekt desgevraagd uit of geschenken ook onder de sancties vallen. Ze onderstreept dat het aan de EU-landen zelf is om de sancties te handhaven. Zij gaan ook zelf over eventuele contacten met Rusland. Maar de commissie brengt wel in herinnering dat het de bedoeling is die tot het hoognodige te beperken.

Meer uit Buitenland

Presidentskandidaten Peru gaan nek-aan-nek

LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.

13 minuten geleden
Israël voert aanvallen uit op 'militaire doelen' Iran

TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.

1 uur geleden
Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

1 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing na zware aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.

2 uur geleden
Premier Armenië claimt met zijn partij verkiezingsoverwinning

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".

2 uur geleden
Israël sluit grensovergangen Gaza na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.

2 uur geleden
Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

5 uur geleden