Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel-Charleroi schrapt alle vluchten door stakingen

Brussel-Charleroi schrapt alle vluchten door stakingen

CHARLEROI (ANP) - Het vliegveld van Brussel-Charleroi annuleert vanaf het middaguur alle vertrekkende vluchten voor de rest van de dag. Er zijn te weinig beveiligers door protestacties van vakbonden.

Arriverende vliegtuigen kunnen maandag nog wel landen, maar vanaf 12.00 uur kan er geen vlucht meer vertrekken. "De veiligheid kan niet langer gegarandeerd worden" wegens "een groot onvoorzien personeelstekort bij de externe beveiligingsdienst", laat het vliegveld weten.

Brussel-Charleroi, een kilometer of veertig ten zuiden van Brussel, is de thuisbasis van meerdere prijsvechters en trekt ook flink wat Nederlanders. Ook de nationale luchthaven Brussels Airport in Zaventem, even ten noorden van Brussel, moest maandag vluchten schrappen.

Meer uit Buitenland

Politie Boedapest handhaaft Orbáns verbod op de pride

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De politie in Boedapest gaat het verbod van de regering op de pride van volgende week zaterdag handhaven. De liberale burgemeester Gergely Karacsony zei eerder dat de regering daar helemaal niets over te zeggen heeft, omdat het om een evenement van de gemeente gaat. Hij is nog steeds van plan om de viering van de lhbti-gemeenschap te laten doorgaan.

43 minuten geleden
Poetin belt met Xi over Iran en G7, reist binnenkort naar China

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin reist eind augustus naar China. Hij heeft daar onder meer een afspraak met de Chinese leider Xi Jinping, meldt het Kremlin. De twee leiders hebben deze donderdag met elkaar gebeld, bevestigen ook Chinese bronnen. De G7 en de opgelaaide strijd tussen Israël en Iran kwamen ook aan bod.

51 minuten geleden
Rutte reorganiseert en versterkt greep op NAVO-communicatie

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte voert een reorganisatie door op het hoofdkwartier. De afdelingen communicatie en personeelszaken zijn straks niet langer zelfstandig en de eerste gaat direct onder Ruttes staf vallen. De ingreep moet de NAVO "effectiever en efficiënter" laten werken en zou ook geld besparen, zeggen ingewijden.

1 uur geleden
Iraanse minister bevestigt overleg met Europeanen in Genève

GENÈVE (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft vrijdag in Genève een ontmoeting met zijn ambtgenoten uit Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk en EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Dat hadden internationale media eerder al gemeld op basis van diplomatieke bronnen, maar nu heeft Araghchi het overleg bevestigd.

1 uur geleden
Iran verwijt atoomagentschap vooringenomenheid en rol in oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken verwijt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) partijdigheid en daarmee "een rol in deze onrechtvaardige oorlog". In een bericht op X haalt een woordvoerder van het Iraanse ministerie een CNN-interview van IAEA-topman Rafael Grossi aan. Daarin zegt Grossi dat er "geen bewijs is dat Iran systematisch werkt aan een nucleair wapen". Die uitspraak komt "te laat", vindt Iran.

2 uur geleden
Iran: aanval gericht op militair doel, niet Israëlisch ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt dat de aanval waarbij een ziekenhuis beschadigd raakte in Israël gericht was op commando- en inlichtingencentra van de krijgsmacht in de buurt. Het ziekenhuis werd "alleen blootgesteld aan de schokgolf", meldt staatspersbureau IRNA.

3 uur geleden
Iraanse aanval in de buurt van internationale ambassades Israël

TEL AVIV (ANP/RTR) - Bij een Iraanse luchtaanval op een voorstad van Tel Aviv is een wijk geraakt waar veel internationale ambassades staan. Meerdere ambassades die gevestigd zijn in dezelfde toren melden dat hun gebouw niet geraakt is, maar dat er wel een inslag is geweest op enkele honderden meters afstand. De Nederlandse ambassade zit in het gebouw naast die toren.

3 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!