Brussel boos op Belarus over vasthouden EU-diplomaat
BRUSSEL (ANP) - Belarus heeft een hoge EU-diplomaat enkele uren vastgehouden. De EU is ontstemd over de "illegale hechtenis", waarmee Belarus de afspraken voor het diplomatiek verkeer "ernstig" zou schenden. De vertegenwoordiger van het autoritair bestuurde land is in Brussel op het matje geroepen.
De belangrijkste vertegenwoordiger van de EU in Belarus werd opgepakt door de politie toen ze dinsdag een rechtszaak had bezocht van politieke gevangenen. Ze zat ruim twee uur vast, zegt de buitenlanddienst van de EU. Het was de tweede keer dat een EU-diplomaat zoiets in het Oost-Europese land overkwam.
De EU erkent het regime in Belarus, een bondgenoot van Rusland, niet. President Aleksandr Loekasjenko heeft de laatste verkiezingen volgens Brussel niet eerlijk gewonnen en de oppositie bruut neergeslagen. Het land is een flink aantal sancties opgelegd.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een commercieel vrachtschip in de Golf van Oman uitgeschakeld, nadat de bemanning waarschuwingen negeerde en probeerde de lopende zeeblokkade tegen Iran te doorbreken. Dat meldt CENTCOM, het operationeel commando in het Midden-Oosten, op X.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt of de grote televisienetwerken ABC, CBS, CNN, NBC en Fox News de federale antitrust-wetgeving hebben overtreden toen zij tijdelijk het maken van beelden van president Donald Trump opschortten. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De door Saudi-Arabië gesteunde regeringstroepen in Jemen hebben laten weten een ballistische raket te hebben onderschept en vernietigd. De raket was afgevuurd door de pro-Iraanse Houthi's richting een gebied ten zuidoosten van de Saudische hoofdstad Riyad, waar zich de luchtmachtbasis Prince Sultan bevindt.
4 uur geledenERIE (ANP/RTR) - Een 45-jarige man heeft vrijdag in een woning in Erie, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, zeven familieleden en een vriend van de familie doodgeschoten en daarna een einde aan zijn eigen leven gemaakt. Dat meldden de autoriteiten zaterdag. Onder de slachtoffers waren twee kinderen en een zwangere vrouw.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".
7 uur geleden