Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel blokkeert grote fusie Zuid-Koreaanse scheepsbouwers

Brussel blokkeert grote fusie Zuid-Koreaanse scheepsbouwers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verbiedt een grote fusie tussen Zuid-Koreaanse scheepsbouwers. Hyundai Heavy Industries wilde Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering kopen, maar volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie blijft daardoor te weinig keuze over tussen fabrikanten van grote tankers voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Daarmee is het gevaar van een monopoliepositie op deze markt te groot, meldde eurocommissaris Margrethe Vestager (Mededingingsbeleid).

Een te grote marktmacht van het fusiebedrijf zou hebben geleid tot hogere prijzen voor grote lng-tankers, vreest Vestager. Dat is nadelig voor de Europese Unie. Vloeibaar gemaakt aardgas is voor de lidstaten namelijk onmisbaar om voldoende verschillende energiebronnen te hebben en grote lng-tankers zijn essentieel voor de toevoer. Uiteindelijk had de fusie dus ook voor hogere gasrekeningen kunnen zorgen.

Volgens de Europese Commissie hebben de scheepsbouwers, die tot de grootste ter wereld behoren, geen voorstellen gedaan die de vrees voor een monopoliepositie op de lng-markt wegnamen. Dit terwijl ze samen een marktaandeel van meer dan 60 procent hebben. Daarom sprak de Europese mededingingsautoriteit zijn eerste veto over een grote fusie uit sinds de blokkade van een staalfusie van divisies van Tata Steel en Thyssenkrupp in 2019.

Meer uit Financieel

Franse aanklagers willen arrestatie managers streamingsite Kick

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.

1 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.

1 uur geleden
Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.

4 uur geleden
Eigenaar Pornhub beperkt toegang tot websites in VK

LONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.

5 uur geleden
TikTok schikt in rechtszaak over verslavingsgevoeligheid jongeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.

5 uur geleden
Europese beurzen hoger na historisch handelsakkoord EU-India

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.

6 uur geleden
CNBC: pakketbezorger UPS schrapt nog eens 30.000 banen

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.

7 uur geleden