Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel bevraagt Shein over op kinderen lijkende sekspoppen

Brussel bevraagt Shein over op kinderen lijkende sekspoppen

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Commissie heeft de Aziatische webwinkel Shein om informatie gevraagd over de op kinderen lijkende sekspoppen die onlangs op het platform werden aangeboden. De kwestie leidde in Frankrijk al tot veel ophef. Brussel vreest dat er risico's zijn voor consumenten in heel Europa.

De commissie heeft het in China opgerichte platform een verzoek om informatie gestuurd "na voorlopige aanwijzingen dat illegale goederen, met name op kinderen lijkende sekspoppen en wapens, op de marktplaats worden aangeboden", staat in een woensdag gepubliceerde verklaring.

Deze stap kan in een later stadium leiden tot nader onderzoek en uiteindelijk boetes, maar zover is het nog niet. Brussel wil eerst gedetailleerde informatie van Shein over "hoe het ervoor zorgt dat minderjarigen niet worden blootgesteld aan leeftijdsongepaste inhoud", vooral door middel van leeftijdsverificatie. De commissie wil ook meer weten over welke stappen Shein zet om de verkoop van illegale producten op zijn platform te voorkomen.

Rechtszaak

Shein dreigde in Frankrijk eerder geblokkeerd te worden. Maar het bedrijf verwijderde op het nippertje alle foute artikelen uit zijn assortiment. Er loopt in dat land nog wel een rechtszaak over een mogelijke schorsing voor drie maanden. Een zitting in die zaak is uitgesteld naar volgende maand. In Frankrijk is een groot deel van Shein sinds alle commotie sowieso door het bedrijf zelf uitgeschakeld. Het deel van de website dat Sheins eigen kledinglijn aanbiedt, is er nog wel toegankelijk.

Een Franse toezichthouder vond later bij meer webshops soortgelijke foute sekspoppen. Een van die partijen was AliExpress. Woensdag werd bekend dat die webwinkel een verkoper van op kinderen lijkende sekspoppen van zijn platform heeft verbannen.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

4 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

5 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

7 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

9 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

9 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

11 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

11 uur geleden