Brussel bevraagt Chinese webwinkel Temu om illegale verkoop
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de populaire Chinese webwinkel Temu om meer uitleg gevraagd over de manier waarop het probeert de verkoop van illegale producten tegen te gaan. Temu heeft tot 21 oktober om op de verdenking vanuit Brussel te reageren, waarna de toezichthouder besluit of er een formeel onderzoek volgt. Op basis daarvan zou Temu een boete kunnen krijgen.
Temu is zeer populair in Europa sinds de introductie vorig jaar. De webwinkel zegt zelf hier ongeveer 75 miljoen maandelijkse gebruikers te hebben.
Maar Europese consumentenorganisaties zoals de Consumentenbond uitten in mei al hun zorgen over de webwinkel, die zij onder meer beschuldigden van het inzetten van "manipulatieve technieken" om consumenten meer uit te laten geven. Een maand later volgden de eerste vragen hierover vanuit de EU.
Vorige maand vroegen Nederland en vijf andere lidstaten Brussel om Temu scherper in de gaten te houden. Daarop vraagt de EC Temu nu onder meer hoe het probeert te voorkomen dat verkopers op het platform verschijnen en er ook weer terugkomen met "illegale producten". Ook zijn er vragen over de inspanningen om consumentenrechten te beschermen en de manier waarop er met persoonsgegevens wordt omgegaan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.
4 uur geleden