Brussel bevraagt Chinese webwinkel Temu om illegale verkoop
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de populaire Chinese webwinkel Temu om meer uitleg gevraagd over de manier waarop het probeert de verkoop van illegale producten tegen te gaan. Temu heeft tot 21 oktober om op de verdenking vanuit Brussel te reageren, waarna de toezichthouder besluit of er een formeel onderzoek volgt. Op basis daarvan zou Temu een boete kunnen krijgen.
Temu is zeer populair in Europa sinds de introductie vorig jaar. De webwinkel zegt zelf hier ongeveer 75 miljoen maandelijkse gebruikers te hebben.
Maar Europese consumentenorganisaties zoals de Consumentenbond uitten in mei al hun zorgen over de webwinkel, die zij onder meer beschuldigden van het inzetten van "manipulatieve technieken" om consumenten meer uit te laten geven. Een maand later volgden de eerste vragen hierover vanuit de EU.
Vorige maand vroegen Nederland en vijf andere lidstaten Brussel om Temu scherper in de gaten te houden. Daarop vraagt de EC Temu nu onder meer hoe het probeert te voorkomen dat verkopers op het platform verschijnen en er ook weer terugkomen met "illegale producten". Ook zijn er vragen over de inspanningen om consumentenrechten te beschermen en de manier waarop er met persoonsgegevens wordt omgegaan.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
46 minuten geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie blijft de komende jaren groeien, verwachten economen van Rabobank. Zij voorzien voor dit jaar een groei van 1,7 procent ten opzichte van 2024. Voor volgend jaar en 2027 voorspelt de bank een verdere groei van 1,3 procent per jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
8 uur geleden