Brussel betreurt staalheffingen Trump, staat klaar om te reageren
BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.
De Amerikaanse president Donald Trump kondigde aan zijn staal- en aluminiumheffingen te verdubbelen van 25 naar 50 procent. Daarmee intensiveert hij de handelsoorlog.
"Dit besluit zorgt voor nog meer onzekerheid in de wereldeconomie en verhoogt de kosten voor consumenten en bedrijven aan beide kanten van de Atlantische Oceaan", verklaarde de woordvoerder, eraan toevoegend dat "de tariefverhoging ook de lopende inspanningen ondermijnt om tot een onderhandelde oplossing te komen".
Overleg over tegenmaatregelen
De Europese Commissie rondt momenteel het overleg over uitgebreide tegenmaatregelen af. "Als er geen wederzijds aanvaardbare oplossing wordt bereikt, zullen zowel bestaande als aanvullende EU-maatregelen automatisch van kracht worden op 14 juli - of eerder, als de omstandigheden dat vereisen."
De Duitse Wirtschaftsvereinigung Stahl reageerde zaterdag bezorgd op de stap van Trump. Kerstin Maria Rippel, het hoofd van de branchevereniging van de staalindustrie in Duitsland, sprak van een nieuwe escalatie in het handelsconflict. Volgens haar zullen de maatregelen een grote impact hebben op de directe export naar de Amerikaanse markt.
Kans op dumping
Maar het indirecte effect is nog problematischer, merkte ze op. De situatie kan ervoor zorgen dat landen die hun staal normaal aan de Verenigde Staten leveren dit straks op de Europese markt dumpen. Dat zou nog meer concurrentie betekenen voor staalbedrijven in Europa.
De Nederlandse ondernemersorganisaties VNO-NCW en FME konden niet direct reageren op vragen van het ANP.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.
47 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
13 uur geleden