Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel bepleit coördinatie versoepeling coronamaatregelen

Brussel bepleit coördinatie versoepeling coronamaatregelen

BRUSSEL (ANP) - Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen presenteert woensdag een 'routekaart’ om het geleidelijk afbouwen van de coronamaatregelen in de EU te coördineren. Het plan moet voorkomen dat er ongewenste situaties ontstaan bij vooral buurlanden doordat in het ene land bijvoorbeeld wel de horeca open mag en in het ander nog niet.

Zo trok een massa Belgen in maart naar Nederlandse grensgemeenten om er te eten en drinken toen de restaurants in eigen land in de strijd tegen verspreiding van het virus al dicht waren maar in Nederland niet.

Volgens de commissie zal het geleidelijk terugkeren naar 'normaliteit’ onvermijdelijk leiden tot nieuwe Covid-19-gevallen. Daarom moet de 'exit’ stapje voor stapje gaan, bepleit Von der Leyen, bij voorkeur met steeds een maand ertussen en in overleg met elkaar. Het versoepelen van de maatregelen kan pas als er langere tijd sprake is van een aanzienlijke daling van de verspreiding van het virus, vindt de commissie. Verder moet de bedden- en intensivecarecapaciteit in de lidstaten op orde zijn.

Brussel wil voorts ook dat de testcapaciteit wordt opgevoerd en pleit voor een gezamenlijke Europese app om data te verzamelen om verspreiding van het longvirus verder tegen te gaan.

Meer uit Buitenland

Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

15 minuten geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

1 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

1 uur geleden
Meer dan 1500 doden na noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.

2 uur geleden
Kremlin: Poetin accepteert sommige voorstellen VS en sommige niet

MOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.

2 uur geleden
Rutte: aanschaf wapens VS voor Oekraïne moet in 2026 nog omhoog

BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.

3 uur geleden