Brussel benoemt eerste EU-ambassadeur in Londen
BRUSSEL (ANP) - De EU heeft een Portugese topdiplomaat als eerste EU-ambassadeur benoemd in het Verenigd Koninkrijk na de brexit. Als de Britten op 31 januari uit de EU zijn gestapt, wordt het immers een zogenoemd 'derde land' en zal de EU er zoals elders ter wereld een diplomatieke vertegenwoordiging installeren, maakte EU-buitenlandchef Josep Borrell vrijdag in Brussel bekend.
De 62-jarige João Vale de Almeida begint op 1 februari in Londen. Hij werkte jarenlang op topposities bij de Europese Commissie. Zo was hij kabinetschef van voormalig voorzitter José Manuel Barroso. Na de oprichting van de diplomatieke dienst van de EU in 2009, werd hij de eerste EU-ambassadeur in de Verenigde Staten. Daarna, van 2015 tot in 2019, was hij EU-ambassadeur bij de Verenigde Naties in New York.
De EU heeft zo'n 140 vertegenwoordigingen wereldwijd om de belangen van de EU te behartigen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering dreigt met tegenmaatregelen als Italië de grenscontroles die het heeft ingesteld tegen het land niet voor komende zondag opheft. Italië stelde deze in nadat tienduizenden migranten vorige week de Spaanse exclave Ceuta binnenkwamen.
8 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - Houthi-rebellen hebben een droneaanval uitgevoerd in de provincie Marib, in Jemen. Daarbij zijn drie leden van de regeringsstrijdkrachten gedood, meldt een Jemenitische militaire bron aan persbureau AFP.
1 uur geledenMADRID/DEN HAAG (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een grote smokkelbende opgerold en daarbij zijn 78 mensen opgepakt. Het gaat volgens Europol om een van de grootste criminele netwerken die via de westelijke Middellandse Zee drugs, migranten, wapens en voortvluchtige criminelen smokkelde.
1 uur geledenTHEBE (ANP/AFP) - De burgemeester van de Griekse plaats Stylida is vrijdag opgepakt omdat hij ervan wordt beschuldigd verantwoordelijk te zijn voor een grote bosbrand afgelopen week ten noordwesten van Athene. Daarnaast is een medeverdachte en eigenaar van een windmolenpark in hechtenis genomen, melden Griekse media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zet meer Russen op de sanctielijst, vanwege de recente luchtaanvallen die het land heeft uitgevoerd. "Elke nieuwe aanval op Oekraïne is een nieuwe reden voor Europa om de druk op Rusland op te voeren", schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse Veiligheidsraad heeft het drone-incident op de luchthaven van Leipzig besproken. Bondskanselier Friedrich Merz leidde het telefonisch overleg, meldt een woordvoerder van de Duitse regering. Het is niet bekend wat er precies is besproken.
2 uur geledenCEUTA (ANP) - Marokko wil de alleenreizende minderjarigen die in Ceuta zijn achtergebleven terugnemen, maar volgens Rabat verhindert Spanje dat. Dit melden de Spaanse media RTVE en EFE. Marokko stelt dat Spanje "de terugkeer belemmert met juridische en administratieve obstakels".
3 uur geleden