Brussel benoemt eerste EU-ambassadeur in Londen
BRUSSEL (ANP) - De EU heeft een Portugese topdiplomaat als eerste EU-ambassadeur benoemd in het Verenigd Koninkrijk na de brexit. Als de Britten op 31 januari uit de EU zijn gestapt, wordt het immers een zogenoemd 'derde land' en zal de EU er zoals elders ter wereld een diplomatieke vertegenwoordiging installeren, maakte EU-buitenlandchef Josep Borrell vrijdag in Brussel bekend.
De 62-jarige João Vale de Almeida begint op 1 februari in Londen. Hij werkte jarenlang op topposities bij de Europese Commissie. Zo was hij kabinetschef van voormalig voorzitter José Manuel Barroso. Na de oprichting van de diplomatieke dienst van de EU in 2009, werd hij de eerste EU-ambassadeur in de Verenigde Staten. Daarna, van 2015 tot in 2019, was hij EU-ambassadeur bij de Verenigde Naties in New York.
De EU heeft zo'n 140 vertegenwoordigingen wereldwijd om de belangen van de EU te behartigen.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
25 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
28 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
34 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
3 uur geleden