Brussel benoemt eerste EU-ambassadeur in Londen
BRUSSEL (ANP) - De EU heeft een Portugese topdiplomaat als eerste EU-ambassadeur benoemd in het Verenigd Koninkrijk na de brexit. Als de Britten op 31 januari uit de EU zijn gestapt, wordt het immers een zogenoemd 'derde land' en zal de EU er zoals elders ter wereld een diplomatieke vertegenwoordiging installeren, maakte EU-buitenlandchef Josep Borrell vrijdag in Brussel bekend.
De 62-jarige João Vale de Almeida begint op 1 februari in Londen. Hij werkte jarenlang op topposities bij de Europese Commissie. Zo was hij kabinetschef van voormalig voorzitter José Manuel Barroso. Na de oprichting van de diplomatieke dienst van de EU in 2009, werd hij de eerste EU-ambassadeur in de Verenigde Staten. Daarna, van 2015 tot in 2019, was hij EU-ambassadeur bij de Verenigde Naties in New York.
De EU heeft zo'n 140 vertegenwoordigingen wereldwijd om de belangen van de EU te behartigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken hun bestand in de handelsoorlog met twee maanden te verlengen tot 10 januari. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag tegen Fox News. Beide landen praten verder over een bredere handelsovereenkomst.
41 minuten geledenCANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.
9 uur geleden