Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel belooft 400 miljoen euro voor Palestijnse Autoriteit

Brussel belooft 400 miljoen euro voor Palestijnse Autoriteit

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Palestijnse Autoriteit 400 miljoen euro aan steun beloofd. Brussel hoopt de economie van de Westelijke Jordaanoever op die manier te stabiliseren, maar de betalingen zijn wel afhankelijk van hervormingen die de Palestijnse Autoriteit moet doorvoeren.

"Samen leggen we de fundering voor economische en politieke stabiliteit op de Westelijke Jordaanoever", zei Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Het geld wordt in de komende twee maanden uitgekeerd in drie betalingen, afhankelijk van de uitvoering van de hervormingsagenda van de Palestijnse Autoriteit, zei de Commissie in een verklaring.

De financiën van de Palestijnse Autoriteit zijn al jaren niet op orde. Donorlanden hebben de voorbije jaren financiering teruggeschroefd en eisten hervormingen om corruptie en verspilling aan te pakken. Sinds de oorlog in Gaza uitbrak in oktober vorig jaar is de situatie verder verslechterd. Israël, dat een deel van de belastingen int namens de Palestijnse Autoriteit, houdt die sindsdien in.

De Europese Commissie zegt dat meer financiers nodig zijn. De Commissie wil daarom in het najaar een donorplatform opzetten om de Palestijnse Autoriteit ook op de lange termijn in rustiger financieel vaarwater te brengen.

Meer uit Buitenland

Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

1 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

2 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

2 uur geleden
Brussel neemt nieuwe maatregelen voor betere humanitaire hulp

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".

3 uur geleden
Ex-terroriste RAF veroordeeld tot 13 jaar voor roofovervallen

VERDEN (ANP/DPA) - Een voormalige terroriste van de Rote Armee Fraktion, Daniela Klette, is in het Noord-Duitse Verden tot dertien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zes gewelddadige roofovervallen tussen 1999 en 2016. De extreemlinkse RAF hield op te bestaan in 1998 en Klette was ondergedoken.

3 uur geleden
Hongaars parlement houdt terugtrekking uit ICC tegen

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft gestemd voor het ongedaan maken van de terugtrekking van het land uit het Internationaal Strafhof (ICC). De terugtrekking werd in gang gezet door voormalig premier Viktor Orbán, maar zijn opvolger Péter Magyar liet eerder al weten die terug te willen draaien.

3 uur geleden
Thaise quarantaineplicht voor reizigers uit landen met ebola

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een quarantaine van 21 dagen verplicht gesteld voor reizigers uit de Democratische Republiek Congo en Oeganda naar aanleiding van de uitbraak van het ebolavirus. De uitbraak in het oosten werd half mei in de hoofdstad van Congo, Kinshasa, gemeld en in naburig Oeganda zijn ook gevallen bekend.

3 uur geleden