Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel belooft 400 miljoen euro voor Palestijnse Autoriteit

Brussel belooft 400 miljoen euro voor Palestijnse Autoriteit

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Palestijnse Autoriteit 400 miljoen euro aan steun beloofd. Brussel hoopt de economie van de Westelijke Jordaanoever op die manier te stabiliseren, maar de betalingen zijn wel afhankelijk van hervormingen die de Palestijnse Autoriteit moet doorvoeren.

"Samen leggen we de fundering voor economische en politieke stabiliteit op de Westelijke Jordaanoever", zei Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Het geld wordt in de komende twee maanden uitgekeerd in drie betalingen, afhankelijk van de uitvoering van de hervormingsagenda van de Palestijnse Autoriteit, zei de Commissie in een verklaring.

De financiën van de Palestijnse Autoriteit zijn al jaren niet op orde. Donorlanden hebben de voorbije jaren financiering teruggeschroefd en eisten hervormingen om corruptie en verspilling aan te pakken. Sinds de oorlog in Gaza uitbrak in oktober vorig jaar is de situatie verder verslechterd. Israël, dat een deel van de belastingen int namens de Palestijnse Autoriteit, houdt die sindsdien in.

De Europese Commissie zegt dat meer financiers nodig zijn. De Commissie wil daarom in het najaar een donorplatform opzetten om de Palestijnse Autoriteit ook op de lange termijn in rustiger financieel vaarwater te brengen.

Meer uit Buitenland

Canada: behandeling flotilla-activisten door Israël onacceptabel

OTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.

1 uur geleden
Spaanse Hondius-opvarende test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.

6 uur geleden
Braziliaanse president ondergaat bestralingstherapie

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.

7 uur geleden
VK breekt hitterecord voor de maand mei

LONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.

9 uur geleden
Rusland roept buitenlandse burgers op Kyiv te verlaten

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.

10 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.

12 uur geleden
Iraanse delegatie aangekomen in Qatar voor onderhandelingen

DOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.

12 uur geleden