Brussel bekijkt uitgifte corona-obligaties tegen crisis
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie staat open voor de uitgifte van obligaties die zijn samengesteld uit staatsleningen van alle eurolanden om zo de coronacrisis te helpen bestrijden, zogenaamde coronabonds. Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie op de Duitse radio.
"We bekijken alle instrumenten. Dat geldt ook voor coronabonds. Als ze helpen en correct worden gestructureerd, worden ze gebruikt", zei Von der Leyen tegen Deutschlandfunk. In Duitsland was juist lang weerstand tegen het bundelen van Duitse schulden met die van landen als bijvoorbeeld Italië, maar door de crisis lijkt er bewegingsruimte te ontstaan voor de mogelijkheid.
Von der Leyen verklaarde verder dat ook de Europese regels rond staatsschulden versoepeld zullen worden, zodat overheden meer geld kunnen vrijmaken voor de strijd tegen de coronacrisis. "Alles wat helpt in deze crisis wordt gebruikt, want we zullen onze economie zonder mitsen en maren ondersteunen."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.
44 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
9 uur geleden