Brussel bekijkt uitgifte corona-obligaties tegen crisis
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie staat open voor de uitgifte van obligaties die zijn samengesteld uit staatsleningen van alle eurolanden om zo de coronacrisis te helpen bestrijden, zogenaamde coronabonds. Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie op de Duitse radio.
"We bekijken alle instrumenten. Dat geldt ook voor coronabonds. Als ze helpen en correct worden gestructureerd, worden ze gebruikt", zei Von der Leyen tegen Deutschlandfunk. In Duitsland was juist lang weerstand tegen het bundelen van Duitse schulden met die van landen als bijvoorbeeld Italië, maar door de crisis lijkt er bewegingsruimte te ontstaan voor de mogelijkheid.
Von der Leyen verklaarde verder dat ook de Europese regels rond staatsschulden versoepeld zullen worden, zodat overheden meer geld kunnen vrijmaken voor de strijd tegen de coronacrisis. "Alles wat helpt in deze crisis wordt gebruikt, want we zullen onze economie zonder mitsen en maren ondersteunen."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
8 uur geleden