Brussel: Barnier naar Londen om brexitgesprekken te intensiveren
BRUSSEL (ANP) - Het EU-onderhandelingsteam voor een (handels)verdrag met het Verenigd Koninkrijk start maandag onder leiding van Michel Barnier een nieuwe ronde in Londen. Volgens Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen reist het team af "zoals gepland" en worden de gesprekken geïntensiveerd, tweet ze. De EU blijft inzetten op een akkoord, "maar niet tegen tegen elke prijs", aldus Von der Leyen.
De EU-leiders riepen Londen donderdag na hun top in Brussel op stappen te zetten om een handelsdeal voor 31 december mogelijk te maken. De Britse brexitonderhandelaar David Frost reageerde teleurgesteld op de Europese houding bij de onderhandelingen. Premier Boris Johnson verklaarde vrijdag dat het Verenigd Koninkrijk zich moet voorbereiden op een vertrek uit de Europese Unie zonder handelsakkoord.
Barnier zei donderdag nadat hij de 27 EU-leiders had bijgepraat over de stand van zaken al dat hij "intensief" wil verder onderhandelen "de komende twee of drie weken". De week erop zouden de teams dan weer in Brussel bijeen kunnen komen. Hij wees erop dat de twee partijen nog steeds op drie hoofdpunten ver uit elkaar liggen: een gelijk speelveld, de visserij en toezicht op de afspraken.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.
7 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.
10 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.
11 uur geleden