Brussel akkoord met overname G-Star door Amerikanen
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse investeerder WHP mag het Nederlandse jeansmerk G-Star overnemen, oordeelt de Europese Commissie. De dagelijkse leiding van de Europese Unie verwacht dat de deal geen problemen zal opleveren voor de concurrentie op de markt voor modewinkeliers.
WHP kondigde in september aan een meerderheidsbelang te nemen in G-Star, dat in 1989 werd opgericht in Amsterdam door Jos van Tilburg. Hij houdt een deel van de aandelen in het bedrijf. Ook het huidige bestuur blijft onder de hoede van WHP het modemerk leiden. De bedrijven maakten niet bekend welk geldbedrag er met de overname is gemoeid.
G-Star verschoof zijn aandacht de afgelopen jaren steeds meer naar de onlineverkoop van kleding. Samen met WHP wil topman Rob Schilder het merk sneller laten groeien op de internationale markt.
Ten tijde van de coronacrisis had G-Star het zwaar. Zo ging de Zweedse tak van het bedrijf in 2020 failliet en kreeg het bedrijf in de Verenigde Staten en Australiƫ uitstel van betaling.
Meer uit Financieel
DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
20 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
13 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israƫl gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
16 uur geleden