Brussel akkoord met overname G-Star door Amerikanen
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse investeerder WHP mag het Nederlandse jeansmerk G-Star overnemen, oordeelt de Europese Commissie. De dagelijkse leiding van de Europese Unie verwacht dat de deal geen problemen zal opleveren voor de concurrentie op de markt voor modewinkeliers.
WHP kondigde in september aan een meerderheidsbelang te nemen in G-Star, dat in 1989 werd opgericht in Amsterdam door Jos van Tilburg. Hij houdt een deel van de aandelen in het bedrijf. Ook het huidige bestuur blijft onder de hoede van WHP het modemerk leiden. De bedrijven maakten niet bekend welk geldbedrag er met de overname is gemoeid.
G-Star verschoof zijn aandacht de afgelopen jaren steeds meer naar de onlineverkoop van kleding. Samen met WHP wil topman Rob Schilder het merk sneller laten groeien op de internationale markt.
Ten tijde van de coronacrisis had G-Star het zwaar. Zo ging de Zweedse tak van het bedrijf in 2020 failliet en kreeg het bedrijf in de Verenigde Staten en Australiƫ uitstel van betaling.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag verder omlaaggegaan. Beleggers bleven voorzichtig na de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven een dag eerder. De beursgraadmeters op Wall Street leden daardoor de zwaarste koersverliezen in een maand tijd. Veel grote techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), maar beleggers twijfelen of de waarderingen niet te hard zijn opgelopen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft na de nodige vertraging ook een handelsovereenkomst gesloten met de Verenigde Staten. Volgens de Zwitsers daalt het Amerikaanse importtarief daardoor van 39 naar 15 procent, tot opluchting van onder meer horlogemakers in het Alpenland.
3 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De drie energiecentrales van Vattenfall bij het terrein van Tata Steel Nederland komen begin volgend jaar definitief in handen van de staalfabrikant. De twee bedrijven hebben hierover een definitieve overeenkomst ondertekend.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De olieraffinaderij Zeeland Refinery bij Vlissingen komt niet stil te liggen door de Amerikaanse sancties tegen de Russische medeaandeelhouder Lukoil. Dat verzekert het Franse olieconcern TotalEnergies, dat voor 55 procent eigenaar is van de raffinaderij. Lukoil heeft de andere 45 procent in handen.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - SnowWorld gaat samen met de Britse branchegenoot Snowcentres. Dat heeft de uitbater van skihallen vrijdag bekendgemaakt. De nieuwe groep telt twaalf locaties in vijf landen: Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Belgiƫ en Frankrijk.
7 uur geleden