Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel akkoord met overname G-Star door Amerikanen

Brussel akkoord met overname G-Star door Amerikanen

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse investeerder WHP mag het Nederlandse jeansmerk G-Star overnemen, oordeelt de Europese Commissie. De dagelijkse leiding van de Europese Unie verwacht dat de deal geen problemen zal opleveren voor de concurrentie op de markt voor modewinkeliers.

WHP kondigde in september aan een meerderheidsbelang te nemen in G-Star, dat in 1989 werd opgericht in Amsterdam door Jos van Tilburg. Hij houdt een deel van de aandelen in het bedrijf. Ook het huidige bestuur blijft onder de hoede van WHP het modemerk leiden. De bedrijven maakten niet bekend welk geldbedrag er met de overname is gemoeid.

G-Star verschoof zijn aandacht de afgelopen jaren steeds meer naar de onlineverkoop van kleding. Samen met WHP wil topman Rob Schilder het merk sneller laten groeien op de internationale markt.

Ten tijde van de coronacrisis had G-Star het zwaar. Zo ging de Zweedse tak van het bedrijf in 2020 failliet en kreeg het bedrijf in de Verenigde Staten en Australiƫ uitstel van betaling.

Meer uit Financieel

Grieks parlement stemt in met toestaan 13-urige werkdag

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - Het Griekse parlement heeft donderdag een omstreden wetsvoorstel van de regering goedgekeurd dat in uitzonderlijke omstandigheden werkdagen van dertien uur toestaat. Het voorstel kreeg eerder kritiek van vakbonden en oppositiepartijen.

34 minuten geleden
Europarlement stemt in met importverbod op energie uit Rusland

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement gaat akkoord met het plan van de Europese Commissie om de import van Russische energie stop te zetten. Een meerderheid van de partijen heeft in een commissievergadering voor gestemd om de import van Russische energie totaal uit te bannen.

43 minuten geleden
KPN compenseert bijna 13.000 klanten voor misgelopen korting

DEN HAAG (ANP) - KPN compenseert bijna 13.000 klanten met een abonnement voor vaste telefonie en internet voor een korting die zij ten onrechte niet ontvingen, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

56 minuten geleden
Reuters: nieuwe topman modehuis Armani na overlijden Giorgio

MILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modehuis Armani staat op het punt om Giuseppe Marsocci te benoemen tot nieuwe topman na het overlijden van oprichter Giorgio Armani vorige maand op 91-jarige leeftijd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder werd door Italiaanse media ook al gemeld dat Marsocci de topfunctie zou overnemen.

57 minuten geleden
China 'fel gekant' tegen Nederlandse overname chipmaker Nexperia

BEIJING (ANP/AFP) - China is "fel gekant" tegen de overname door de Nederlandse overheid van de Nijmeegse chipmaker Nexperia, die eigendom is van het Chinese Wingtech. De overname is volgens het Chinese ministerie van Handel "in strijd met contractuele afspraken en marktprincipes".

2 uur geleden
ASML verder omhoog op Damrak, bouwers BAM en Heijmans onderuit

AMSTERDAM (ANP) - ASML ging donderdag verder omhoog op de Amsterdamse beurs met een plus van 1,2 procent. De chipmachinemaker won een dag eerder al ruim 3 procent dankzij goed ontvangen kwartaalresultaten. Analisten van Deutsche Bank, Berenberg en Jefferies verhoogden hun koersdoelen voor ASML na de sterke cijfers. Beleggingsadviseur Fubon Securities zette het aandeel op de kooplijst.

3 uur geleden
EIB: 75.000 nieuwe voltijdse arbeidskrachten nodig in de bouw

DEN HAAG (ANP) - De komende jaren zijn 75.000 nieuwe voltijdse arbeidskrachten nodig in de bouw. Ongeveer 50.000 arbeidskrachten kunnen vanuit de opleidingen worden aangetrokken, terwijl 25.000 extra arbeidskrachten vanuit de zij-instroom moeten worden georganiseerd, meldt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) na onderzoek.

3 uur geleden