Brussel akkoord met herstelplannen Frankrijk en België
BRUSSEL (ANP) - Frankrijk kan 39,4 miljard euro aan subsidies uit het Europese coronaherstelfonds krijgen, vindt de Europese Commissie. Ze heeft het herstelplan van de Franse regering goedgekeurd, nadat eerder al die van andere grote landen als Duitsland, Italië en Spanje waren goedgekeurd.
De Franse regering wil 46 procent van het geld in duurzame projecten steken, niet alleen in zaken als schoner openbaar vervoer, de renovatie van gebouwen en biodiversiteit maar ook in nieuwe technologieën voor hernieuwbare energie. Daarnaast gaat er 21 procent naar verdere digitalisering, van onder andere de overheidsdiensten.
Volgens vicevoorzitter Valdis Dombrovskis van de commissie is het een "echt toekomstgericht" plan. Frankrijk moet nu wel werk gaan maken van een aantal dringende hervormingen waaronder de arbeidsmarkt, met meer oog voor de werkloosheid onder jongeren bijvoorbeeld.
Herstel
De commissie houdt het tempo erin met het beoordelen van de plannen die voortvloeien uit de oprichting van een tijdelijk Europees fonds vorig jaar om zwaar getroffen lidstaten te steunen bij het herstel van de pandemie. Er is 312,5 miljard euro beschikbaar aan subsidies en 360 miljard aan voordelige leningen. Eerder woensdag werd ook het plan van België, dat zicht heeft op 5,9 miljard euro EU-geld, goedgekeurd.
De EU-ministers van Financiën moeten ook nog instemmen met alle plannen. Dan pas wordt begonnen met het uitkeren van de steun, steeds in delen als een land weer een afgesproken doel heeft gehaald. Nederland wacht met het indienen van een herstelplan tot er een nieuwe regering is.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
18 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
36 minuten geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.
2 uur geleden