Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel akkoord met herstelplannen Frankrijk en België

Brussel akkoord met herstelplannen Frankrijk en België

BRUSSEL (ANP) - Frankrijk kan 39,4 miljard euro aan subsidies uit het Europese coronaherstelfonds krijgen, vindt de Europese Commissie. Ze heeft het herstelplan van de Franse regering goedgekeurd, nadat eerder al die van andere grote landen als Duitsland, Italië en Spanje waren goedgekeurd.

De Franse regering wil 46 procent van het geld in duurzame projecten steken, niet alleen in zaken als schoner openbaar vervoer, de renovatie van gebouwen en biodiversiteit maar ook in nieuwe technologieën voor hernieuwbare energie. Daarnaast gaat er 21 procent naar verdere digitalisering, van onder andere de overheidsdiensten.

Volgens vicevoorzitter Valdis Dombrovskis van de commissie is het een "echt toekomstgericht" plan. Frankrijk moet nu wel werk gaan maken van een aantal dringende hervormingen waaronder de arbeidsmarkt, met meer oog voor de werkloosheid onder jongeren bijvoorbeeld.

Herstel

De commissie houdt het tempo erin met het beoordelen van de plannen die voortvloeien uit de oprichting van een tijdelijk Europees fonds vorig jaar om zwaar getroffen lidstaten te steunen bij het herstel van de pandemie. Er is 312,5 miljard euro beschikbaar aan subsidies en 360 miljard aan voordelige leningen. Eerder woensdag werd ook het plan van België, dat zicht heeft op 5,9 miljard euro EU-geld, goedgekeurd.

De EU-ministers van Financiën moeten ook nog instemmen met alle plannen. Dan pas wordt begonnen met het uitkeren van de steun, steeds in delen als een land weer een afgesproken doel heeft gehaald. Nederland wacht met het indienen van een herstelplan tot er een nieuwe regering is.

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

4 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

6 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

8 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

9 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

10 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

23 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

1 dag geleden