Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brunswijk wil dat president Bouterse opstapt

Brunswijk wil dat president Bouterse opstapt

DECEMBERMOORDENPARAMARIBO (ANP) - Ronnie Brunswijk, voorzitter van de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) en voormalig coalitiepartner van Desi Bouterse, vindt dat de tot 20 jaar cel veroordeelde Surinaamse president zou moeten opstappen. "Als ik in zijn plaats was zou ik de eer aan mezelf houden en opstappen als president", zegt hij tegen dagblad De Ware Tijd.

De ABOP-voorzitter benadrukt dat de rechtsstaat gerespecteerd moet worden. Ook een andere politieke partij in het Surinaamse parlement, DA'91, ziet Bouterse liever vandaag dan morgen het veld ruimen.

Bouterse keerde in de nacht van zaterdag op zondag terug in Suriname van een staatsbezoek aan China en werd bij aankomst opgewacht door zo'n 1500 aanhangers. Later die nacht reageerde hij op zijn veroordeling, afgelopen vrijdag, tot 20 jaar cel voor zijn aandeel in de Decembermoorden in 1982. Hij toonde zich niet verrast daardoor: "Het politieke spel wordt zo openlijk gespeeld, dus het was duidelijk wat er zou komen."

Binnen de partij van Bouterse, de NDP, leeft het gevoel dat het proces wordt geregisseerd door Nederland. Maandag buigt de president zich met zijn team over de verdere gang van zaken. Zijn advocaat liet eerder al weten in beroep te zullen gaan.

Meer uit Buitenland

Politico: Amerikaanse senator McConnell keert terug na ziekte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Mitch McConnell (84) keert deze week terug naar de Senaat, meldden meerdere anonieme bronnen aan nieuwssite Politico. Hij was de afgelopen maanden afwezig vanwege gezondheidsproblemen. Door het gebrek aan informatie ontstonden er wilde complottheorieën.

6 uur geleden
Europees Parlement opent kantoor in Canada

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement gaat een kantoor openen in de Canadese hoofdstad Ottawa. In de aankondiging staat dat deze stap moet helpen bij het versterken van de relatie tussen de Europese en Canadese volksvertegenwoordigingen.

8 uur geleden
Zelensky wil stoppen met energieaanvallen, twijfelt aan Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt dat het land wil stoppen met aanvallen op energiedoelen, als Rusland dit ook doet. Dat schrijft hij op X. De Amerikaanse president Donald Trump schreef maandag op zijn Truth Social dat beide landen daarmee akkoord zijn. Zelensky betwijfelt wel of Rusland zich aan een akkoord zal houden.

10 uur geleden
Trump: Kyiv en Moskou beloven geen energiedoelen meer te raken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben aan de Amerikaanse president Donald Trump beloofd geen energiedoelen van elkaar meer te zullen aanvallen. Dat zegt Trump op zijn Truth Social. Volgens Trump zorgen dit soort aanvallen in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland voor hoge dieselprijzen wereldwijd.

11 uur geleden
Duitsland stuurt militairen verplicht naar Litouwen, meldt krant

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil militairen verplicht naar Litouwen sturen, meldt Bild. Duitsland legert daar een brigade van zo'n 5000 man om te helpen de NAVO-bondgenoot te beschermen tegen Rusland. Die zou uit vrijwilligers bestaan, maar er blijkt volgens de Duitse krant te weinig animo.

12 uur geleden
Europese leiders roepen op tot versterken Noordpoolgebied

ROVANIEMI (ANP/AFP) - De Europese Unie moet zich meer inspannen om haar rol in het Arctisch gebied te versterken. Die oproep doen twaalf Europese leiders, onder wie de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Deense premier Mette Frederiksen, maandag in de Finse stad Rovaniemi. Daar waren zij op uitnodiging van Finland bijeen om tot een verenigd antwoord te komen op de alsmaar toenemende druk op de regio, onder meer vanuit Rusland en de Verenigde Staten.

13 uur geleden
Rutte: treinaanval toont dat Rusland steeds roekelozer wordt

BRUSSEL (ANP) - Rusland wordt steeds roekelozer, maakt NAVO-topman Mark Rutte op uit de aanval op een trein tussen Kyiv en NAVO-land Polen. De NAVO heeft volgens hem genoeg mogelijkheden om terug te slaan als zij slachtoffer wordt van bijvoorbeeld een sabotageaanval. Voor het uitstralen van zwakte, als tegenmaatregelen van NAVO-kant uitblijven, zegt hij niet bang te zijn.

13 uur geleden