Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brunswijk wil dat president Bouterse opstapt

Brunswijk wil dat president Bouterse opstapt

DECEMBERMOORDENPARAMARIBO (ANP) - Ronnie Brunswijk, voorzitter van de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) en voormalig coalitiepartner van Desi Bouterse, vindt dat de tot 20 jaar cel veroordeelde Surinaamse president zou moeten opstappen. "Als ik in zijn plaats was zou ik de eer aan mezelf houden en opstappen als president", zegt hij tegen dagblad De Ware Tijd.

De ABOP-voorzitter benadrukt dat de rechtsstaat gerespecteerd moet worden. Ook een andere politieke partij in het Surinaamse parlement, DA'91, ziet Bouterse liever vandaag dan morgen het veld ruimen.

Bouterse keerde in de nacht van zaterdag op zondag terug in Suriname van een staatsbezoek aan China en werd bij aankomst opgewacht door zo'n 1500 aanhangers. Later die nacht reageerde hij op zijn veroordeling, afgelopen vrijdag, tot 20 jaar cel voor zijn aandeel in de Decembermoorden in 1982. Hij toonde zich niet verrast daardoor: "Het politieke spel wordt zo openlijk gespeeld, dus het was duidelijk wat er zou komen."

Binnen de partij van Bouterse, de NDP, leeft het gevoel dat het proces wordt geregisseerd door Nederland. Maandag buigt de president zich met zijn team over de verdere gang van zaken. Zijn advocaat liet eerder al weten in beroep te zullen gaan.

Meer uit Buitenland

Dodental aardbevingen Venezuela stijgt naar ruim 4100

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental door de dubbele aardbeving die Venezuela op 24 juni trof, is opgelopen tot 4118. Dat heeft de Venezolaanse regering bekendgemaakt. Het aantal gewonden blijft volgens de autoriteiten staan op 16.740. Bij de vorige officiële balans werden 3889 doden gemeld.

1 uur geleden
Pakistaanse premier dringt bij Iran aan op terughoudendheid

ISLAMABAD/CAÏRO/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gebeld en aangedrongen op terughoudendheid. Hij riep volgens zijn kantoor Pezeshkian op "de met grote inspanningen verworven" vooruitgang naar vrede te behouden. Pakistan is de meest vooraanstaande bemiddelaar tussen Iran en de VS en is volgens de premier bezorgd over de recente escalaties.

5 uur geleden
Gezin Harry en Meghan herenigd met koning Charles

DOUGHTON (ANP) - Voor het eerst in jaren is het gezin van de Britse prins Harry weer langsgegaan bij koning Charles. De koning en koningin Camilla ontvingen prins Harry, zijn vrouw Meghan en hun kinderen prins Archie (7) en prinses Lilibet (5) op hun Engelse landgoed Highgrove. Dat melden Britse media.

5 uur geleden
Verdachte van moord op Britse conservatieve ex-politica opgepakt

NEWTON ABBOT (ANP/RTR) - De Engelse politie heeft een verdachte aangehouden in het onderzoek naar de moord op de conservatieve Britse oud-politica Ann Widdecombe. De politie spreekt van een 26-jarige Britse man uit de omgeving en brengt de zaak niet in verband met politiek of terrorisme. De 78-jarige vrouw is in haar woning in Haytor in het graafschap Devon met ernstige verwondingen dood aangetroffen.

7 uur geleden
Britse politie onderzoekt moord op conservatieve ex-politicus

NEWTON ABBOT (ANP) - De conservatieve Britse oud-parlementariër Ann Widdecombe is in haar woning in het zuidwesten van Engeland dood aangetroffen. De politie is naar eigen zeggen een onderzoek naar moord begonnen en zoekt een witte man die mogelijk verantwoordelijk voor het misdrijf zou zijn. De 78-jarige vrouw werd volgens de politie in haar woning in Haytor dood met ernstige verwondingen aan het hoofd gevonden.

8 uur geleden
Trump: VS zetten onderhandelingen met Iran voort

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten zetten de onderhandelingen met Iran voort, zei de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag in een bericht op Truth Social. Hij benadrukte dat het bestand tussen de twee landen wel voorbij is.

9 uur geleden
Evacuaties uit voorzorg bij dodelijke bosbrand in regio Almería

LOS GALLARDOS (ANP) - De autoriteiten zijn uit voorzorg begonnen met de evacuatie van ongeveer vierhonderd mensen uit de buurt van een natuurbrand circa 50 kilometer ten noordoosten van de Spaanse stad Almería. Bij de brand zijn zeker twaalf mensen om het leven gekomen die op de vlucht ingesloten raakten in de buurt van het dorp Bédar. Dat wordt ontruimd, net als gehuchten in de omgeving en een vakantie-oord.

9 uur geleden