Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brunswijk gaat niet in zee met Bouterse

Brunswijk gaat niet in zee met Bouterse

PARAMARIBO (ANP) - Ronnie Brunswijk heeft Desi Bouterse duidelijk gemaakt dat zijn partij ABOP niet met de NDP van Bouterse wil samenwerken in de nieuwe regering. Het Surinaamse volk heeft dat tijdens de verkiezingen van 25 mei duidelijk laten weten door de VHP van Chan Santokhi en de ABOP van Brunswijk de meeste zetels te geven. Dit zei Brunswijk vrijdag tijdens een kranslegging in verband met de herdenking van 147 jaar Hindoestaanse immigratie.

Brunswijk zei tegen journalisten dat hij door verschillende mensen van de NDP, waaronder Bouterse zelf, is benaderd. Daarbij zou ook geld geboden zijn, maar dat verhaal verwees Brunswijk naar het rijk der fabelen. '’Ik heb zelf een gesprek met Bouterse gehad en hem verwezen naar wat het electoraat heeft beslist. En dat er op geen enkel moment mandaat is gegeven aan de ABOP en NDP. Het is gegeven aan de VHP en ABOP. Dus ik kan me er niet aan bezondigen met de NDP in zee te gaan. Ik heb hem duidelijk uitgelegd dat dat niet gaat gebeuren’’, aldus Brunswijk.

Meer uit Buitenland

Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

47 minuten geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

1 uur geleden
Rubio: Washington niet betrokken bij vlucht Bolsonaro

ATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.

3 uur geleden
Jongerenprotesten monden uit in rellen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.

3 uur geleden
Spaanse media: meer dan 500 migranten uit zee gered

MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.

5 uur geleden
Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

5 uur geleden
Rellen bij 'halloweenprotest' in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.

5 uur geleden