Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brunswijk gaat niet in zee met Bouterse

Brunswijk gaat niet in zee met Bouterse

PARAMARIBO (ANP) - Ronnie Brunswijk heeft Desi Bouterse duidelijk gemaakt dat zijn partij ABOP niet met de NDP van Bouterse wil samenwerken in de nieuwe regering. Het Surinaamse volk heeft dat tijdens de verkiezingen van 25 mei duidelijk laten weten door de VHP van Chan Santokhi en de ABOP van Brunswijk de meeste zetels te geven. Dit zei Brunswijk vrijdag tijdens een kranslegging in verband met de herdenking van 147 jaar Hindoestaanse immigratie.

Brunswijk zei tegen journalisten dat hij door verschillende mensen van de NDP, waaronder Bouterse zelf, is benaderd. Daarbij zou ook geld geboden zijn, maar dat verhaal verwees Brunswijk naar het rijk der fabelen. '’Ik heb zelf een gesprek met Bouterse gehad en hem verwezen naar wat het electoraat heeft beslist. En dat er op geen enkel moment mandaat is gegeven aan de ABOP en NDP. Het is gegeven aan de VHP en ABOP. Dus ik kan me er niet aan bezondigen met de NDP in zee te gaan. Ik heb hem duidelijk uitgelegd dat dat niet gaat gebeuren’’, aldus Brunswijk.

Meer uit Buitenland

Ministeries vernield bij studentenprotesten in Albanese Tirana

TIRANA (ANP/AFP) - In de Albanese hoofdstad zijn bij grote demonstraties meerdere overheidsgebouwen beschadigd. De demonstranten, veelal studenten, zijn voor de tweede dag op rij op de been om te pleiten voor betere omstandigheden op de universiteiten in het land. Ook eisen ze het vertrek van premier Edi Rama.

50 minuten geleden
Oekraïne meldt dat verbinding met Starlink is verbeterd

KYIV (ANP/AFP) - Het Oekraïense ministerie van Defensie meldt dat de verbinding met Starlink in het land is verbeterd. Al zou het bedrijf van Elon Musk wel beperkingen blijven hanteren voor hoe snel drones zich kunnen verplaatsen, terwijl ze verbonden blijven met de dienst.

1 uur geleden
Gevangene in het Duitse Essen ontsnapt bij doktersafspraak

ESSEN (ANP/DPA) - In de Duitse stad Essen is een gevangene ontsnapt die naar een doktersafspraak werd gebracht. Twee gemaskerde mannen wisten de twee gevangenisbewaarders woensdagmiddag te overmeesteren bij de medische praktijk. De gevangene ging ervandoor op een elektrische scooter.

2 uur geleden
Zelensky vindt verlies van VS als trouwe bondgenoot 'jammer'

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het is jammer dat Oekraïne de Verenigde Staten verliest als trouwe bondgenoot. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de Britse presentator Piers Morgan.

4 uur geleden
Recordaantal scheepsaanvallen bij Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - Sinds zondag zijn er zeker tien schepen aangevallen in of bij de Straat van Hormuz, blijkt uit gegevens van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) en de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Dat is een recordaantal in zo'n korte periode sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran.

4 uur geleden
Rusland meldt aanvallen Oekraïne op raffinaderijen, Kyiv ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische vicepremier Aleksandr Novak zegt dat Oekraïne woensdag twee olieraffinaderijen in Rusland heeft aangevallen. Oekraïne heeft deze beschuldigingen ontkend.

6 uur geleden
Kenia meldt tweede besmetting met ebolavirus

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is een tweede geval van ebola vastgesteld, meldt het ministerie van Volksgezondheid in dat land. Het gaat om een naaste van de 40-jarige zakenman bij wie een week eerder ebola werd vastgesteld.

6 uur geleden