Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brunswijk gaat niet in zee met Bouterse

Brunswijk gaat niet in zee met Bouterse

PARAMARIBO (ANP) - Ronnie Brunswijk heeft Desi Bouterse duidelijk gemaakt dat zijn partij ABOP niet met de NDP van Bouterse wil samenwerken in de nieuwe regering. Het Surinaamse volk heeft dat tijdens de verkiezingen van 25 mei duidelijk laten weten door de VHP van Chan Santokhi en de ABOP van Brunswijk de meeste zetels te geven. Dit zei Brunswijk vrijdag tijdens een kranslegging in verband met de herdenking van 147 jaar Hindoestaanse immigratie.

Brunswijk zei tegen journalisten dat hij door verschillende mensen van de NDP, waaronder Bouterse zelf, is benaderd. Daarbij zou ook geld geboden zijn, maar dat verhaal verwees Brunswijk naar het rijk der fabelen. '’Ik heb zelf een gesprek met Bouterse gehad en hem verwezen naar wat het electoraat heeft beslist. En dat er op geen enkel moment mandaat is gegeven aan de ABOP en NDP. Het is gegeven aan de VHP en ABOP. Dus ik kan me er niet aan bezondigen met de NDP in zee te gaan. Ik heb hem duidelijk uitgelegd dat dat niet gaat gebeuren’’, aldus Brunswijk.

Meer uit Buitenland

Omstreden gouverneur Sinaloa dag na terugkeer opnieuw weg

CULIACÁN (ANP) - De gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa stapt toch weer op. Rubén Rocha Moya, die in de Verenigde Staten wordt verdacht van banden met een drugskartel, maakte dat zaterdag bekend. Een dag eerder was hij onverwacht teruggekeerd als gouverneur.

7 minuten geleden
Gewonden na aardbeving van 5.9 bij Tokio

TOKIO (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 5.9 heeft in de nacht van zaterdag op zondag het oosten van Japan getroffen, meldt persbureau Kyodo. De beving was sterk te voelen in de hoofdstad Tokio. Meerdere mensen raakten gewond, melden lokale hulpdiensten. Er is geen gevaar voor een tsunami.

47 minuten geleden
Trump deed in juni meer dan duizend beurstransacties

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in juni meer dan duizend transacties met aandelen en andere beleggingen gedaan. De transacties hadden samen een waarde van maximaal 263 miljoen dollar (circa 224 miljoen euro), blijkt uit een zaterdag gepubliceerde financiële verklaring.

54 minuten geleden
Poetin: Oekraïne heeft doos van Pandora geopend met aanvallen

MOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft met luchtaanvallen op economische doelen in Rusland een doos van Pandora geopend, volgens president Vladimir Poetin. Rusland beantwoordt dat volgens hem met doelgerichte aanvallen op Oekraïne. "Het regime in Kyiv wil onze economie beschadigen, maar heeft een doos van Pandora geopend. Verwacht een antwoord waarmee de meest gevoelige sectoren van de economie doelwit zijn", aldus Poetin.

8 uur geleden
EU stuurt blushelikopters naar Servië voor natuurbrand

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie stuurt blushelikopters en brandweerlieden naar Servië om te helpen bij het bestrijden van een grote natuurbrand. Eerder deze week vroeg de kandidaat-lidstaat nog hulp aan Rusland, wat niet werd gewaardeerd door de Europese Commissie.

8 uur geleden
Frankrijk levert extra luchtafweer aan Oekraïne

KYIV (ANP) - Oekraïne krijgt na een nieuwe nacht met dodelijke Russische luchtaanvallen meer luchtafweer van Frankrijk. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Franse evenknie Emmanuel Macron en die zegde hem toe meer raketten te leveren, meldden beiden op X.

11 uur geleden
Omgekomen slachtoffer aanval op Zweedse school was meisje van 17

FAGERSTA (ANP/AFP) - Het omgekomen slachtoffer door de aanval op een Zweedse middelbare school vrijdag ten noordwesten van Stockholm was een 17-jarig meisje. De politie heeft dit bekendgemaakt. Eerder werd duidelijk dat een persoon de aanval door een ex-scholier met een zwaard niet had overleefd. Er zijn drie gewonden gevallen.

12 uur geleden