Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brunswijk gaat niet in zee met Bouterse

Brunswijk gaat niet in zee met Bouterse

PARAMARIBO (ANP) - Ronnie Brunswijk heeft Desi Bouterse duidelijk gemaakt dat zijn partij ABOP niet met de NDP van Bouterse wil samenwerken in de nieuwe regering. Het Surinaamse volk heeft dat tijdens de verkiezingen van 25 mei duidelijk laten weten door de VHP van Chan Santokhi en de ABOP van Brunswijk de meeste zetels te geven. Dit zei Brunswijk vrijdag tijdens een kranslegging in verband met de herdenking van 147 jaar Hindoestaanse immigratie.

Brunswijk zei tegen journalisten dat hij door verschillende mensen van de NDP, waaronder Bouterse zelf, is benaderd. Daarbij zou ook geld geboden zijn, maar dat verhaal verwees Brunswijk naar het rijk der fabelen. '’Ik heb zelf een gesprek met Bouterse gehad en hem verwezen naar wat het electoraat heeft beslist. En dat er op geen enkel moment mandaat is gegeven aan de ABOP en NDP. Het is gegeven aan de VHP en ABOP. Dus ik kan me er niet aan bezondigen met de NDP in zee te gaan. Ik heb hem duidelijk uitgelegd dat dat niet gaat gebeuren’’, aldus Brunswijk.

Meer uit Buitenland

Senator Alaska hekelt 'schandaal' rond naamgenoot op stembiljet

ANCHORAGE (ANP) - De Republikeinse senator Dan Sullivan in Alaska heeft zich bij het stemmen beklaagd over berichten dat Democraten hebben gezorgd dat ook een naamgenoot op het stembiljet staat. "De beste manier om ervoor te zorgen dat het grootste verkiezingsschandaal en het grootste fraudeschandaal uit de geschiedenis van Alaska niet slaagt, is om te gaan stemmen", zei hij volgens de lokale zender KTUU-TV.

45 minuten geleden
Trump volgt midterms op televisie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump volgt de midterms op televisie. Hij schreef op sociale media dat hij Fox News keek, zonder verder in detail te treden over het verloop van de verkiezingen.

1 uur geleden
Spaanse transportminister stapt op na dodelijke treinramp

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse minister van Transport Óscar Puente treedt af na de dodelijke treinramp van vorige week. Bij het ongeluk op het traject tussen Madrid en Sevilla kwamen zeker 69 mensen om het leven. Het was al de tweede dodelijke treinramp in Spanje dit jaar, nadat in januari 46 mensen omkwamen bij een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen op hetzelfde traject.

3 uur geleden
Vermoedelijk brein achter brandstichting Starlink Polen opgepakt

STUTTGART (ANP/DPA) - De vermoedelijke opdrachtgever van de brandstichting bij een Starlink-station in Polen in september is opgepakt in Duitsland. Dat melden de Duitse politie en justitie.

4 uur geleden
Vliegtuigen in Europa doorzocht na bommeldingen

SOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.

6 uur geleden
Parlement Groenland keurt veiligheidsdeal met VS goed

NUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.

6 uur geleden
Charles verafschuwt slavernijverleden, excuses blijven uit

SAINT JOHN'S (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag opnieuw zijn afschuw uitgesproken over het Britse slavernijverleden. Tijdens een toespraak op het eiland Antigua noemde hij de trans-Atlantische slavenhandel een "beschamend hoofdstuk uit de geschiedenis" dat hem vervult met afschuw en diep persoonlijk verdriet. Excuses van de koning bleven echter uit.

8 uur geleden