Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruna neemt op stations plaats in van verdwijnend AKO

Bruna neemt op stations plaats in van verdwijnend AKO

AMSTERDAM (ANP) - Veertien boekhandels van AKO op treinstations van de NS maken volgend jaar plaats voor filialen van Bruna. Het moederbedrijf van beide formules, Audax, wil op termijn af van de merknaam AKO en deze stap maakt daar deel van uit.

De huurcontracten tussen de NS en de boekhandels van Audax lopen af. Bij dertien van die locaties besloot het winkel- en uitgeversbedrijf AKO's voorgoed te sluiten. Doordat deze zaken binnenkort geen sigaretten en tabak meer mogen verkopen, zouden ze niet meer rendabel genoeg zijn om open te blijven.

Maar de veertien overgebleven stationswinkels blijven wel open, zij het onder de naam Bruna. Het gaat om filialen op drukkere stations zoals Amsterdam Centraal, Utrecht, Nijmegen en Eindhoven. Zij krijgen volgens de NS ook zelfscankassa's voor klanten met haast.

Efficiënter

Ook op andere locaties met veel reizigers verdwijnt de naam AKO al eerder om plaats te maken voor Bruna, dat Audax in 2020 overnam van Shared Stories Group. Op Schiphol verandert in september een van de aanwezige boekhandels al in een Bruna.

Volgens Audax is het efficiënter om alleen door te gaan met de winkelformule Bruna. Door niet langer twee vergelijkbare winkelketens voor boeken en tijdschriften in de lucht te houden, hebben onder andere de marketingteams meer tijd om een merk goed onder de aandacht te brengen. En uit onderzoek kwam naar voren dat Bruna, met in Nederland bijna 250 winkels, van de twee merken het sterkst was.

Definitief vertrek

Het is nog niet precies duidelijk wanneer AKO definitief verdwijnt uit het Nederlandse winkellandschap. De keten werd in 1878 opgericht als de Amsterdamsche Kiosk Onderneming, die groot werd met de verkoop van kranten aan reizigers op het station. De keten was jarenlang naamgever van de AKO Literatuurprijs, waarvan de Boekenbon Literatuurprijs de opvolger is.

De NS zegt blij te zijn dat de samenwerking met Audax op veertien stations verder zal gaan. Volgens Femke Woudstra, die bij het ov-bedrijf over de exploitatie van stationswinkels gaat, horen lezen en treinreizen bij elkaar. Het is nog niet bekend wat er in de plaats komt van de dertien stationsboekhandels die Audax zal sluiten.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

4 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

5 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

6 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

7 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

8 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

8 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

8 uur geleden