Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruna neemt op stations plaats in van verdwijnend AKO

Bruna neemt op stations plaats in van verdwijnend AKO

AMSTERDAM (ANP) - Veertien boekhandels van AKO op treinstations van de NS maken volgend jaar plaats voor filialen van Bruna. Het moederbedrijf van beide formules, Audax, wil op termijn af van de merknaam AKO en deze stap maakt daar deel van uit.

De huurcontracten tussen de NS en de boekhandels van Audax lopen af. Bij dertien van die locaties besloot het winkel- en uitgeversbedrijf AKO's voorgoed te sluiten. Doordat deze zaken binnenkort geen sigaretten en tabak meer mogen verkopen, zouden ze niet meer rendabel genoeg zijn om open te blijven.

Maar de veertien overgebleven stationswinkels blijven wel open, zij het onder de naam Bruna. Het gaat om filialen op drukkere stations zoals Amsterdam Centraal, Utrecht, Nijmegen en Eindhoven. Zij krijgen volgens de NS ook zelfscankassa's voor klanten met haast.

Efficiënter

Ook op andere locaties met veel reizigers verdwijnt de naam AKO al eerder om plaats te maken voor Bruna, dat Audax in 2020 overnam van Shared Stories Group. Op Schiphol verandert in september een van de aanwezige boekhandels al in een Bruna.

Volgens Audax is het efficiënter om alleen door te gaan met de winkelformule Bruna. Door niet langer twee vergelijkbare winkelketens voor boeken en tijdschriften in de lucht te houden, hebben onder andere de marketingteams meer tijd om een merk goed onder de aandacht te brengen. En uit onderzoek kwam naar voren dat Bruna, met in Nederland bijna 250 winkels, van de twee merken het sterkst was.

Definitief vertrek

Het is nog niet precies duidelijk wanneer AKO definitief verdwijnt uit het Nederlandse winkellandschap. De keten werd in 1878 opgericht als de Amsterdamsche Kiosk Onderneming, die groot werd met de verkoop van kranten aan reizigers op het station. De keten was jarenlang naamgever van de AKO Literatuurprijs, waarvan de Boekenbon Literatuurprijs de opvolger is.

De NS zegt blij te zijn dat de samenwerking met Audax op veertien stations verder zal gaan. Volgens Femke Woudstra, die bij het ov-bedrijf over de exploitatie van stationswinkels gaat, horen lezen en treinreizen bij elkaar. Het is nog niet bekend wat er in de plaats komt van de dertien stationsboekhandels die Audax zal sluiten.

Meer uit Financieel

EU-parlement gaat weer door met stemming over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.

21 minuten geleden
Chipbedrijf AMD lager in New York na tegenvallende verwachtingen

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.

52 minuten geleden
Duitse verkoop BYD vertienvoudigd, laat Tesla ver achter zich

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de Chinese elektrische autofabrikant BYD is in Duitsland vorige maand meer dan vertienvoudigd tot 2629 stuks. Dat is ruim het dubbele vergeleken met de verkopen van het Amerikaanse Tesla, werd woensdag bekend.

53 minuten geleden
Chevron gaat naar olie en gas zoeken voor de kust van Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.

1 uur geleden
Nestlé roept meer babyvoeding terug in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.

2 uur geleden
Uber groeit dankzij aanwas nieuwe klanten

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.

2 uur geleden
Russische olie- en gasinkomsten helft lager in januari

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.

3 uur geleden