Brummen zet in op azc voor maximaal 350 asielzoekers
BRUMMEN (ANP) - De gemeente Brummen en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zetten in op een asielzoekerscentrum in deze Gelderse plaats. Het azc moet plaats bieden aan 300 tot 350 vluchtelingen op het landgoed van de Michaelshoeve.
Het COA en de eigenaar van het landgoed zijn in gesprek over de verkoop van het terrein. Bestuurder Joeri Kapteijns van het COA: "We willen in Nederland ervoor zorgen dat aanmeldcentra zoals Ter Apel niet meer overlopen en noodopvanglocaties niet meer nodig zijn. Als COA kijken we daarom vooral naar plekken om asielzoekers voor langere tijd op te vangen."
De komende twee jaar vangt Brummen in een gebouw op het landgoed tijdelijk 35 statushouders op. Het is de bedoeling dat deze vluchtelingen van daaruit doorstromen naar permanente huisvesting in de gemeente. De eerste zeven bewoners worden deze maand nog daar gehuisvest, de groep groeit in maart naar 35 man. Volgens Brummen worden de kosten voor de tijdelijke doorstroomlocatie betaald door het Rijk.
Omwonenden worden donderdag bijgepraat over de ontwikkelingen, vrijdagavond is er een informatiebijeenkomst voor alle inwoners in het gemeentehuis.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
1 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
10 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
16 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
16 uur geleden