Brummen zet in op azc voor maximaal 350 asielzoekers
BRUMMEN (ANP) - De gemeente Brummen en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zetten in op een asielzoekerscentrum in deze Gelderse plaats. Het azc moet plaats bieden aan 300 tot 350 vluchtelingen op het landgoed van de Michaelshoeve.
Het COA en de eigenaar van het landgoed zijn in gesprek over de verkoop van het terrein. Bestuurder Joeri Kapteijns van het COA: "We willen in Nederland ervoor zorgen dat aanmeldcentra zoals Ter Apel niet meer overlopen en noodopvanglocaties niet meer nodig zijn. Als COA kijken we daarom vooral naar plekken om asielzoekers voor langere tijd op te vangen."
De komende twee jaar vangt Brummen in een gebouw op het landgoed tijdelijk 35 statushouders op. Het is de bedoeling dat deze vluchtelingen van daaruit doorstromen naar permanente huisvesting in de gemeente. De eerste zeven bewoners worden deze maand nog daar gehuisvest, de groep groeit in maart naar 35 man. Volgens Brummen worden de kosten voor de tijdelijke doorstroomlocatie betaald door het Rijk.
Omwonenden worden donderdag bijgepraat over de ontwikkelingen, vrijdagavond is er een informatiebijeenkomst voor alle inwoners in het gemeentehuis.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA had "geen andere keuze" dan twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg open te houden, ook al hadden die zondag moeten sluiten. Dat zegt bestuurder Joeri Kapteijns.
42 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De 17-jarige jongen die afgelopen donderdag werd neergeschoten door de politie in Capelle aan den IJssel, is zelf verdachte van een beroving die eerder die dag plaatsvond. Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag. De jongen raakte gewond door de beschieting. Zijn medische toestand is stabiel, aldus een woordvoerder.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Er moet een "pragmatische oplossing" komen voor de hoogoplopende ruzie tussen Oekraïne en Hongarije over olieleveranties, zei zowel premier Rob Jetten als de Poolse premier Donald Tusk maandag op een gezamenlijke persconferentie. Maar de laatste maakte ook duidelijk dat het conflict de miljardenlening van de EU aan Oekraïne niet kan stoppen.
1 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Een 31-jarige man uit Almelo heeft in mei en juni 2025 geprobeerd zijn eigen dood in scène te zetten. Hij vervalste officiële documenten, waaronder een geboorteakte, notariële verklaring en overlijdensakte. De man wilde een nieuw leven beginnen onder een andere naam en zo van zijn financiële problemen afkomen. Ook bedreigde hij onder anderen medewerkers van de gemeente Almelo, meldt de rechtbank in Zutphen.
1 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Hardenberg dreigt een dwangsom op te leggen aan opvangorgaan COA, wanneer die de opvanglocaties in Hardenberg en Loozen niet sluit. De Overijsselse gemeente heeft maandag besloten een zogeheten last onder dwangsom op te leggen, als ultimatum. Wanneer het COA niet aan de opdracht voldoet, moet het de dwangsom betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales krijgen nog dagelijks hulpvragen van gestrande reizigers door de situatie in het Midden-Oosten. Nu de repatriëring vanuit onder meer Dubai en Oman is begonnen, krijgen alarmcentrales vooral meldingen van mensen die een tussenstop hadden met hun vlucht uit bijvoorbeeld Azië en nu niet terug naar huis kunnen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Burgemeester van Breda Paul Depla doet aangifte van doodsbedreiging, bevestigt een woordvoerder berichtgeving van Omroep Brabant. Bij een kroeg aan de Meidoornstraat in het westen van de stad hing zondag enige tijd een spandoek waarop de tekst 'Depla dood' stond. De gemeente noemt de doodsbedreiging "onacceptabel".
3 uur geleden