Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brummen zet in op azc voor maximaal 350 asielzoekers

Brummen zet in op azc voor maximaal 350 asielzoekers

BRUMMEN (ANP) - De gemeente Brummen en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zetten in op een asielzoekerscentrum in deze Gelderse plaats. Het azc moet plaats bieden aan 300 tot 350 vluchtelingen op het landgoed van de Michaelshoeve.

Het COA en de eigenaar van het landgoed zijn in gesprek over de verkoop van het terrein. Bestuurder Joeri Kapteijns van het COA: "We willen in Nederland ervoor zorgen dat aanmeldcentra zoals Ter Apel niet meer overlopen en noodopvanglocaties niet meer nodig zijn. Als COA kijken we daarom vooral naar plekken om asielzoekers voor langere tijd op te vangen."

De komende twee jaar vangt Brummen in een gebouw op het landgoed tijdelijk 35 statushouders op. Het is de bedoeling dat deze vluchtelingen van daaruit doorstromen naar permanente huisvesting in de gemeente. De eerste zeven bewoners worden deze maand nog daar gehuisvest, de groep groeit in maart naar 35 man. Volgens Brummen worden de kosten voor de tijdelijke doorstroomlocatie betaald door het Rijk.

Omwonenden worden donderdag bijgepraat over de ontwikkelingen, vrijdagavond is er een informatiebijeenkomst voor alle inwoners in het gemeentehuis.

Meer uit Binnenland

Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

3 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

4 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

5 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

5 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

7 uur geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

8 uur geleden
OM verhoogt beloning voor 25 jaar oude moord op vrouw Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.

10 uur geleden