Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruls: winkels moeten aantonen dat product eerder is besteld

Bruls: winkels moeten aantonen dat product eerder is besteld

HILVERSUM (ANP) - Winkels moeten straks kunnen aantonen dat klanten die iets komen ophalen hun producten minimaal vier uur van tevoren hebben besteld. De autoriteiten zullen daar niet constant op toezien maar winkels moeten dat wel kunnen bewijzen als daar om wordt gevraagd, legde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls uit in de talkshow M.

Bruls, die voorzitter is van het Veiligheidsberaad waarin de 25 veiligheidsregio's zijn vertegenwoordigd, zei dat de burgemeesters voorstander zijn van deze zogenoemde click en collect-regeling. Hij zei daar "vorige week" pas voor het eerst van te hebben gehoord.

De Nijmeegse burgemeester wil bekijken hoe de regeling precies in de praktijk uitpakt. Het zal volgens hem anders zijn dan toen vorig jaar alleen met een reservering in een restaurant gegeten mocht worden, omdat die reservering volgens hem vaak pas bij de deur werd gemaakt.

Als vanaf 10 februari, wanneer de regeling ingaat, drie mensen voor een winkel staan te wachten om producten op te halen, zal die volgens Bruls gesloten worden.

Meer uit Binnenland

Tweede Kamer steunt wet voor alcoholmeter bij veroordeling

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een wet die veroordeelden kan verplichten een alcoholmeter te dragen. Het gaat bijvoorbeeld om mensen die een alcoholverbod hebben gekregen, omdat zij met te veel drank op achter het stuur zaten.

47 minuten geleden
Drie jaar na 7 oktober: pro-Palestijnse protesten in grote steden

UTRECHT (ANP) - Op openbare plekken door heel Nederland vinden woensdagavond pro-Palestijnse betogingen plaats. Het is woensdag exact drie jaar geleden dat Hamas een grote aanval uitvoerde op Israël, waarbij meer dan 1200 mensen omkwamen. Na die aanval sloeg het Israëlische leger terug waardoor naar schatting ruim 70.000 mensen in Gaza werden gedood.

55 minuten geleden
Herstel ingezakte oever Valkenburgse Meer duurt zeker jaar langer

KATWIJK (ANP) - Het herstel van de vorig jaar ingestorte oever van het Valkenburgse Meer laat nog zeker een jaar op zich wachten. Het was de bedoeling dat het bedrijf dat zand wint uit het meer dit najaar een nieuwe waterkering zou aanleggen, maar de voorbereidingen nemen meer tijd in beslag. "Naar verwachting is de waterkering niet eerder dan eind 2027 gerealiseerd", aldus de provincie Zuid-Holland, die het uitstel zegt "te betreuren".

1 uur geleden
Inlichtingendiensten voorzien fors meer Chinese cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - De komende jaren zullen er flink meer Chinese cyberaanvallen plaatsvinden, verwachten de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) en de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Om organisaties daarvoor te behoeden kwamen de diensten woensdag met een cyberadvies.

1 uur geleden
Kamerlid Ergin doet aangifte tegen Johan Derksen om geweldsoproep

DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Doğukan Ergin (DENK) doet aangifte tegen Johan Derksen om diens uitspraken dinsdagavond in het programma Vandaag Inside. In een item over onverdoofd ritueel slachten zei Derksen "we zullen die meneer van DENK eens als proefkonijn zijn strot doorsnijden", om te zien "of dat geen pijn oplevert".

2 uur geleden
Duitse bende goudsmokkelaars opgerold, doorzoekingen in Nederland

KEULEN/ROTTERDAM (ANP) - Een Duitse criminele bende wordt ervan verdacht op grote schaal goud te hebben gesmokkeld. Dat moest crimineel geld witwassen, denkt het Duitse Openbaar Ministerie. Drie mensen zijn woensdag opgepakt, maar er zijn in totaal meer dan twintig verdachten. Bij Rotterdam en in Friesland zijn woensdag gebouwen doorzocht, net als op ongeveer veertig plekken in Duitsland.

4 uur geleden
Proef in Zuid-Limburg voor snellere start statushouders

MAASTRICHT (ANP) - In Zuid-Limburg start een experiment om statushouders sneller aan het werk te laten gaan, een opleiding te laten volgen en in te burgeren. Het idee is dat daar niet mee gewacht hoeft te worden totdat iemand een woning krijgt toegewezen door de gemeente, maar dat in het asielzoekerscentrum al wordt gekeken naar werkervaring en hoe dat aansluit op de arbeidsmarkt.

4 uur geleden