Bruls: winkels moeten aantonen dat product eerder is besteld
HILVERSUM (ANP) - Winkels moeten straks kunnen aantonen dat klanten die iets komen ophalen hun producten minimaal vier uur van tevoren hebben besteld. De autoriteiten zullen daar niet constant op toezien maar winkels moeten dat wel kunnen bewijzen als daar om wordt gevraagd, legde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls uit in de talkshow M.
Bruls, die voorzitter is van het Veiligheidsberaad waarin de 25 veiligheidsregio's zijn vertegenwoordigd, zei dat de burgemeesters voorstander zijn van deze zogenoemde click en collect-regeling. Hij zei daar "vorige week" pas voor het eerst van te hebben gehoord.
De Nijmeegse burgemeester wil bekijken hoe de regeling precies in de praktijk uitpakt. Het zal volgens hem anders zijn dan toen vorig jaar alleen met een reservering in een restaurant gegeten mocht worden, omdat die reservering volgens hem vaak pas bij de deur werd gemaakt.
Als vanaf 10 februari, wanneer de regeling ingaat, drie mensen voor een winkel staan te wachten om producten op te halen, zal die volgens Bruls gesloten worden.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Inwoners van de dorpen Overasselt en Nederasselt wordt ook in de nacht van dinsdag op woensdag geadviseerd om binnen te blijven. Dat zegt een politiewoordvoerster. Tot wanneer dat advies precies geldt, weet zij niet. Wel zegt ze "ervan uit te gaan dat het de hele nacht nog geldt".
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX wil de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival 2027 niet organiseren. Dat heeft omroepbaas Jan Slagter dinsdag gezegd in de talkshow Renze op RTL 4.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nieuw geval van het westnijlvirus in de regio Amsterdam. Dat bevestigt de GGD Amsterdam na berichtgeving van AT5.
5 uur geledenMALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.
6 uur geleden