Bruls vraagt NEC veiligheidsplan te maken
NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls heeft NEC naar aanleiding van de ongeregeldheden rond de Gelderse derby tegen Vitesse afgelopen weekend verzocht een plan te maken "om de sfeer en veiligheid rondom wedstrijden te verbeteren".
Dat is de uitkomst van een overleg dat de driehoek van burgemeester, politie en OM donderdag voerde met NEC-directeur Wilco van Schaik, laat Bruls in een verklaring weten. Volgens de burgemeester hebben de driehoek en Van Schaik een "stevig maar constructief" gesprek gevoerd over de onlusten rond de wedstrijd afgelopen zondag.
Vele tientallen NEC-hooligans vielen na de verloren wedstrijd tegen Vitesse de politie aan bij stadion De Goffert. Er zijn tot dusver 22 relschoppers opgepakt. "Allen spraken hun afschuw uit over het geweld waarmee stewards, politiemensen en politiepaarden en -honden geconfronteerd zijn", aldus Bruls na het overleg.
Stevige uitspraken
Het veiligheidsplan moet voor 1 december klaar zijn en wordt "een combinatie van een persoonsgerichte aanpak, een aanpak gericht op de negatieve groepsdynamiek in en buiten het stadion, fysieke openbare orde- en veiligheidsmaatregelen en een aanpak gericht op een gastvrije, toegankelijke en veilige club", zegt Bruls. De driehoek en de KNVB worden ook betrokken bij het opstellen van de plannen.
Burgemeester Bruls deed stevige uitspraken in aanloop naar het overleg. Hij stelde woensdag dat hij een levenslang stadion- en omgevingsverbod wil voor de relschoppers. Bruls stelde ook te denken aan het weigeren van een bepaalde groep NEC-aanhangers in het stadion. Dat kon op verbazing rekenen bij de clubleiding van NEC, die reageerde dat de burgemeester op de zaken vooruitliep.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ondernemersorganisaties VNO-NCW Brabant Zeeland en VNO-NCW Midden (Flevoland, Gelderland, Overijssel en Utrecht) roepen het kabinet op netcongestie als een nationale crisis te behandelen. In een brief aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) staan voorstellen voor de aanpak van de overbelasting van het stroomnet. Ook de gemeente Eindhoven en regionale ondernemingsverenigingen hebben hun handtekening onder de oproep gezet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van 74 van de 100 verdachten van wie de politie beelden heeft getoond in een actie tegen oplichting is de identiteit bekend. Inmiddels zijn 38 verdachten verhoord, bij de rest is een verhoor gepland of is het onderzoek nog gaande, laat de politie weten.
2 uur geledenVICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
13 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
17 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
19 uur geleden