Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruls vraagt NEC veiligheidsplan te maken

Bruls vraagt NEC veiligheidsplan te maken

NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls heeft NEC naar aanleiding van de ongeregeldheden rond de Gelderse derby tegen Vitesse afgelopen weekend verzocht een plan te maken "om de sfeer en veiligheid rondom wedstrijden te verbeteren".

Dat is de uitkomst van een overleg dat de driehoek van burgemeester, politie en OM donderdag voerde met NEC-directeur Wilco van Schaik, laat Bruls in een verklaring weten. Volgens de burgemeester hebben de driehoek en Van Schaik een "stevig maar constructief" gesprek gevoerd over de onlusten rond de wedstrijd afgelopen zondag.

Vele tientallen NEC-hooligans vielen na de verloren wedstrijd tegen Vitesse de politie aan bij stadion De Goffert. Er zijn tot dusver 22 relschoppers opgepakt. "Allen spraken hun afschuw uit over het geweld waarmee stewards, politiemensen en politiepaarden en -honden geconfronteerd zijn", aldus Bruls na het overleg.

Stevige uitspraken

Het veiligheidsplan moet voor 1 december klaar zijn en wordt "een combinatie van een persoonsgerichte aanpak, een aanpak gericht op de negatieve groepsdynamiek in en buiten het stadion, fysieke openbare orde- en veiligheidsmaatregelen en een aanpak gericht op een gastvrije, toegankelijke en veilige club", zegt Bruls. De driehoek en de KNVB worden ook betrokken bij het opstellen van de plannen.

Burgemeester Bruls deed stevige uitspraken in aanloop naar het overleg. Hij stelde woensdag dat hij een levenslang stadion- en omgevingsverbod wil voor de relschoppers. Bruls stelde ook te denken aan het weigeren van een bepaalde groep NEC-aanhangers in het stadion. Dat kon op verbazing rekenen bij de clubleiding van NEC, die reageerde dat de burgemeester op de zaken vooruitliep.

Meer uit Binnenland

Pride en woonwagencultuur in voorselectie UNESCO-erfgoedlijst

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor Cultuur heeft vijf Nederlandse 'erfgoedelementen' uitgekozen als voorselectie voor de nominatie voor UNESCO's internationale lijst van immaterieel erfgoed. De raad legt het lijstje voor aan minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert, die het besluit neemt over een nominatie bij UNESCO in 2027.

1 uur geleden
Politie schiet persoon neer in Capelle aan den IJssel

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

4 uur geleden
Prijsvrij en D-Reizen: aanzienlijk deel gestrande reizigers terug

DEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriëren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.

6 uur geleden
Formulier gestrande Nederlanders tot nu toe 9000 keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.

8 uur geleden
Ontnemingszaak Klaas Otto uitgesteld

BREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.

12 uur geleden
Geen andere rechters voor ontnemingszaak Klaas Otto

BREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.

12 uur geleden
Iraniërs vragen in Den Haag aandacht voor situatie in hun land

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.

12 uur geleden