Bruls vindt 75.000 opvangplekken flinke opgave, maar het kan wel
NIJMEGEN (ANP) - Het realiseren van 75.000 opvangplekken voor Oekraïense vluchtelingen is "een extra flinke opgave", maar het kan wel. Dat zegt Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad. Volgens de burgemeester van Nijmegen zijn de veiligheidsregio's aan het inventariseren welke regio's nog opvang kunnen leveren. Ze verwachten daar maandag een optelsom van te hebben.
Het kabinet wilde rond deze tijd 50.000 bedden voor Oekraïners beschikbaar hebben, maar dat is nog niet gelukt. Volgens de burgemeesters van het Veiligheidsberaad is dat helemaal geen probleem, omdat er ook nog niet zoveel Oekraïners in Nederland zijn. "De toestroom van vluchtelingen gaat geleidelijk en dat is gunstig voor de voorbereidingen. Er hoeft niemand onder de brug te slapen. We hadden in twee weken tijd 25.000 plekken. In mei zullen we de 50.000 plekken wel gaan bereiken", aldus Bruls.
Dat het kabinet 75.000 plekken wil hebben is voor het beraad geen nieuws, aldus Bruls. "Daarom zijn we in de regio's aan het kijken wie nog meer opvang kan leveren. Sommigen hebben nog duizenden plekken, anderen zitten vrijwel vol. Het wordt wel moeilijker om plaats te vinden, want de voor de hand liggende ruimte is op." In een aantal regio's wordt nu gekeken naar gebouwen die geschikt zijn als studentenhuisvesting of als starterswoningen, nadat de Oekraïners weer vertrokken zijn.
Of er ook daadwerkelijk 75.000 plekken nodig zijn, nu de beschikbare opvangplaatsen op dit moment niet eens vol zijn, is geen vraag voor Bruls, zegt hij. "Allerlei organisaties zeggen dat die stroom mensen naar Nederland komt. Dan is het verstandig om je daarop voor te bereiden."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
3 minuten geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
10 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
11 uur geleden