Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruls verwacht 'stevige' reactie minister op woorden Wilders

Bruls verwacht 'stevige' reactie minister op woorden Wilders

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen noemt de woorden van Geert Wilders over burgemeester Femke Halsema van Amsterdam "volstrekt ongepast en intimiderend". Hij verwacht "een stevige reactie" van minister van Binnenlandse Zaken Judith Uitermark en ook van Kamerleden.

PVV-leider Wilders schreef maandag op X over pro-Palestijnse demonstranten in Amsterdam: "Het land uit met dat tuig. En Halsema mag mee." Ook de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemde de woorden van de voorman van de grootste coalitiepartij al "volstrekt onverantwoord". Ook zij wil dat het kabinet afstand neemt van de post.

Uitermark sloot zich aan bij een reactie van minister-president Dick Schoof, die zei dat het kabinet achter Halsema staat. "Ik vind dat wij als politici het goede voorbeeld moeten geven", zei ze verder. Over de uitspraak van Wilders wilde de minister het niet hebben. "Het kabinet gaat over zijn eigen woorden, niet die van de heer Wilders."

De woordvoerder van Halsema zegt "geen zuurstof te willen geven aan uitspraak Wilders". De Amsterdamse wethouder Marjolein Moorman (PvdA) richt zich in een bericht op X tot VVD-fractievoorzitter Dilan Yeşilgöz en NSC-leider Pieter Omtzigt, waarbij ze verwijst naar het bericht van Wilders. "Beste @DilanYesilgoz en @PieterOmtzigt wanneer is voor jullie eigenlijk de grens bereikt?"

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

21 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

21 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

22 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

22 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

22 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

1 dag geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

1 dag geleden