Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruls verwacht 'stevige' reactie minister op woorden Wilders

Bruls verwacht 'stevige' reactie minister op woorden Wilders

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen noemt de woorden van Geert Wilders over burgemeester Femke Halsema van Amsterdam "volstrekt ongepast en intimiderend". Hij verwacht "een stevige reactie" van minister van Binnenlandse Zaken Judith Uitermark en ook van Kamerleden.

PVV-leider Wilders schreef maandag op X over pro-Palestijnse demonstranten in Amsterdam: "Het land uit met dat tuig. En Halsema mag mee." Ook de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemde de woorden van de voorman van de grootste coalitiepartij al "volstrekt onverantwoord". Ook zij wil dat het kabinet afstand neemt van de post.

Uitermark sloot zich aan bij een reactie van minister-president Dick Schoof, die zei dat het kabinet achter Halsema staat. "Ik vind dat wij als politici het goede voorbeeld moeten geven", zei ze verder. Over de uitspraak van Wilders wilde de minister het niet hebben. "Het kabinet gaat over zijn eigen woorden, niet die van de heer Wilders."

De woordvoerder van Halsema zegt "geen zuurstof te willen geven aan uitspraak Wilders". De Amsterdamse wethouder Marjolein Moorman (PvdA) richt zich in een bericht op X tot VVD-fractievoorzitter Dilan Yeşilgöz en NSC-leider Pieter Omtzigt, waarbij ze verwijst naar het bericht van Wilders. "Beste @DilanYesilgoz en @PieterOmtzigt wanneer is voor jullie eigenlijk de grens bereikt?"

Meer uit Binnenland

Holocaustmuseum en ICC op programma bij staatsbezoek Steinmeier

DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.

1 uur geleden
Bijzondere bruikleen Matisse naar overzichtstentoonstelling

AMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.

1 uur geleden
Vooral veel vraag naar grote schermen voor WK-wedstrijd 20 juni

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.

1 uur geleden
Publicatieverbod geëist van boek slachtoffer zedenzaak Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.

1 uur geleden
Twaalf jaar cel voor fatale schietpartij in supermarkt Vlissingen

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.

1 uur geleden
Weer 140 asielzoekers in opvang Groningen, 20 à 30 buitenslapers

TER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.

3 uur geleden
Vrachtmedewerker op Schiphol aangehouden, zou data hebben gelekt

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.

4 uur geleden