Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruls verwacht 'stevige' reactie minister op woorden Wilders

Bruls verwacht 'stevige' reactie minister op woorden Wilders

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen noemt de woorden van Geert Wilders over burgemeester Femke Halsema van Amsterdam "volstrekt ongepast en intimiderend". Hij verwacht "een stevige reactie" van minister van Binnenlandse Zaken Judith Uitermark en ook van Kamerleden.

PVV-leider Wilders schreef maandag op X over pro-Palestijnse demonstranten in Amsterdam: "Het land uit met dat tuig. En Halsema mag mee." Ook de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemde de woorden van de voorman van de grootste coalitiepartij al "volstrekt onverantwoord". Ook zij wil dat het kabinet afstand neemt van de post.

Uitermark sloot zich aan bij een reactie van minister-president Dick Schoof, die zei dat het kabinet achter Halsema staat. "Ik vind dat wij als politici het goede voorbeeld moeten geven", zei ze verder. Over de uitspraak van Wilders wilde de minister het niet hebben. "Het kabinet gaat over zijn eigen woorden, niet die van de heer Wilders."

De woordvoerder van Halsema zegt "geen zuurstof te willen geven aan uitspraak Wilders". De Amsterdamse wethouder Marjolein Moorman (PvdA) richt zich in een bericht op X tot VVD-fractievoorzitter Dilan Yeşilgöz en NSC-leider Pieter Omtzigt, waarbij ze verwijst naar het bericht van Wilders. "Beste @DilanYesilgoz en @PieterOmtzigt wanneer is voor jullie eigenlijk de grens bereikt?"

Meer uit Binnenland

Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

13 minuten geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

1 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

1 uur geleden
Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

4 uur geleden
Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

5 uur geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

7 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

8 uur geleden