Bruls: ontslag Keijzer is tragisch, uitspraken waren ernstiger
NIJMEGEN (ANP) - "Dat Mona Keijzer is ontslagen, is tragisch en ernstig voor haar. Echter: haar uitspraken waren nog ernstiger", reageerde de voorzitter van het Veiligheidsberaad, Hubert Bruls, zaterdag op het ontslag van demissionair staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken, CDA).
Demissionair premier Mark Rutte nam dit besluit zaterdag nadat de staatssecretaris kritiek had geuit over de invoering van het coronatoegangsbewijs (ctb) in een interview met De Telegraaf. "Met haar uitspraken over het coronatoegangsbewijs ondermijnt ze het draagvlak onder ondernemers en burgers én de uitvoeringskracht van de overheid, waaronder onze handhavers die vanaf vandaag op de naleving van het ctb toezien", zegt Bruls. "De invoering van het ctb is een besluit van het demissionair kabinet, met instemmen van de Tweede Kamer, en gaat vandaag gewoon van kracht."
Bruls, burgemeester van Nijmegen, reageert namens het Veiligheidsberaad, het landelijke overleg van de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio. Zij komen geregeld bij elkaar om het kabinet te adviseren over de aanpak van de corona-uitbraak.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.
3 uur geledenDELFT (ANP) - De dijken in het werkgebied van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, hebben steeds meer te lijden onder de droogte. Inspecteurs van het hoogheemraadschap telden deze week ongeveer 180 scheuren. Tijdens de vorige inspectieronde waren dat er zo'n dertig.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een gevangenisstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging opgelegd aan Arie M. (26) voor het doodsteken van zijn oudere broer Peter (29). Dit gebeurde in hun ouderlijk huis in Gouda op 26 augustus vorig jaar. "De wijze waarop de verdachte het slachtoffer om het leven heeft gebracht, behoort qua geweld en gruwelijkheid tot een buitencategorie", aldus de rechtbank in het vonnis.
6 uur geledenOMMEN (ANP) - Het standbeeld van schaatser Reinier Paping in Ommen is in de nacht van woensdag op donderdag beschadigd. Het beeld is daarom van zijn plek gehaald en naar een opslag gebracht, laat de Overijsselse gemeente vrijdag weten. Paping won in 1963 de Elfstedentocht. Hij woonde toen in Ommen.
7 uur geleden