Bruls: nieuwe burgemeesters moeten bestand zijn tegen crises
NIJMEGEN (ANP) - Burgemeesters moeten kunnen omgaan met crises en daar moeten ze ook mede op worden geselecteerd. En als ze daar nog geen ervaring mee hebben, moeten ze zich laten bijscholen voordat ze echt kunnen beginnen, zegt de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls in VNG Magazine.
"Eigenlijk zou je van een burgemeester mogen verwachten dat hij of zij iets weet van crisismanagement", zegt Bruls, die als voorzitter van het Veiligheidsberaad de afgelopen jaren in het middelpunt stond van de coronacrisis. Hij wijst er in VNG Magazine op dat ook nieuwe medewerkers met nog niet de juiste competenties in hun proeftijd bijvoorbeeld worden bijgeschoold.
Een burgemeester heeft geen proeftijd, zegt Bruls, die deze week afscheid nam als vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. "Maar ik vind het best redelijk om na zijn benoeming te zeggen: op sommige aspecten van het vak moet je je nog even laten bijscholen, daarna kun je pas echt beginnen."
Volgens Bruls kunnen overheidsorganisaties zich maar deels op een crisis voorbereiden. Hij vindt daarom belangrijk dat mensen geselecteerd worden op hun vermogen om een crisis tegemoet te treden. En dat geldt wat hem betreft dus ook voor burgemeesters.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
1 dag geleden