
Bruls: boa's moeten gewoon hun werk doen
NIJMEGEN (ANP) - Gemeentelijke handhavers moeten zaterdagavond gewoon hun werk doen. Als nachthorecazaken hun deuren demonstratief na 22.00 uur 's avonds opendoen, is het hun taak om te handhaven. Als de boa's dat niet zouden doen, omdat de politie zaterdag een cao-actie voert, zou dat op werkweigering gaan lijken, vindt burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, voorzitter van het Veiligheidsberaad van de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio.
De politie heeft een arbeidsconflict met het ministerie van Binnenlandse Zaken. De politiebonden hebben boa's opgeroepen om solidair te zijn. "Maar de boa's zijn gemeentelijke medewerkers, en die hebben helemaal geen conflict. Dan zou iemand zijn gewone werk niet doen, omdat een heel andere beroepsgroep een conflict heeft. Het moet niet gekker worden", aldus Bruls. De topman van het Veiligheidsberaad benadrukte op Radio1 dat gemeenten, en niet bondsvoorzitters van politie en boa's, de werkgever van de handhavers zijn.
Volgens Bruls is het niet de bedoeling van de politie om zaterdag helemaal onzichtbaar te blijven. Hij heeft begrepen dat agenten geen bonnen gaan uitdelen. "Maar er zijn ook andere manieren om te handhaven." Hij denkt overigens dat veel nachtclubeigenaren de actie laten schieten, omdat er heel veel zicht is op spoedige versoepeling. "Desondanks zullen we optreden tegen zaken die toch opengaan. Het zou raar zijn om dat niet te doen. Voetbalclubs mogen zondag ook nog niet iedereen binnenlaten. Zo is het nou eenmaal."
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - In Helmond wordt in het bijzijn van PVV-leider Geert Wilders en FVD-voorman Thierry Baudet gedemonstreerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum voor minderjarigen. Enkele honderden mensen hebben zich bij het stadhuis verzameld. Aan burgemeester Sjoerd Potters is een petitie overhandigd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden getoond van verdachten van openlijke geweldpleging in Scheveningen in mei, waar toen rellen uitbraken. Het gaat om vier verdachten die zich nog niet hebben gemeld bij de politie, ondanks oproepen daartoe. Eerder werden van hen geblurde beelden getoond.
1 uur geledenUTRECHT/VENLO (ANP) - Een apotheekbedrijf in Venlo mag per direct geen enkel medicijn meer afgeven. Volgens de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zijn er "acute risico's voor de patiƫntveiligheid". Zo'n bevel van de inspectie is heel uitzonderlijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van universiteiten gaan omhoog. Daarnaast beloven de instellingen dat ze meer doen om het verschil in loon tussen mannen en vrouwen kleiner te maken. Dat staat in een cao, waarover werkgevers en vakbonden een akkoord hebben bereikt.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 53-jarige man uit Zwolle is dinsdag veroordeeld tot acht jaar cel voor het jarenlang misbruiken van zijn zoon. Het misbruik vond volgens het slachtoffer tussen de vierhonderd en vijfhonderd keer plaats. De 52-jarige moeder van de jongen kreeg drie jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het burgerinitiatief Amsterdam heeft een Keuze spant een rechtszaak aan tegen de gemeente Amsterdam omdat de stad volgens het initiatief de groei van het massatoerisme onvoldoende aanpakt. Amsterdam had van de groep tot dinsdag de tijd gekregen om zich te houden aan de eigen verordening uit 2021.
2 uur geledenREUSEL (ANP) - Op meerdere locaties waren dinsdagmiddag natuurbranden. Het ging onder meer om Oss in Brabant en Heerde op de Veluwe. De brandweer heeft ze geblust.
2 uur geleden