Bruins wil volle aandacht voor gestolen stukken Drents Museum
ASSEN (ANP) - Alle aandacht moet er nu op gericht zijn om de gestolen stukken uit het Drents Museum terug te vinden, zei minister Eppo Bruins (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) bij zijn bezoek aan het museum in Assen. Dat opende vrijdag voor het eerst de deuren voor publiek na de roof van zaterdagochtend. Daarbij namen dieven verschillende archeologische topstukken mee, die geleend waren van het Nationaal Historisch Museum van Roemenië in Boekarest.
De buit bestond uit drie gouden armbanden en de gouden helm van Cotofenesti. "De objecten moeten terug, die zijn zo belangrijk voor Roemenië, daar moet alle aandacht nu naartoe", zei Bruins. "De rest komt later, nu eerst die spullen terug."
Woensdag werden drie verdachten uit Heerhugowaard aangehouden in verband met de roof, twee mannen en een vrouw. Hun voorarrest is vrijdag met twee weken verlengd. Donderdag verspreidde de politie foto's van de twee mannelijke verdachten in de hoop de zoektocht naar de gestolen kunstvoorwerpen te versnellen.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.
46 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.
49 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.
1 uur geledenDEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg heeft woensdag een natuurbrand gewoed. Dat gebeurde in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
3 uur geleden