Bruins wil volle aandacht voor gestolen stukken Drents Museum
ASSEN (ANP) - Alle aandacht moet er nu op gericht zijn om de gestolen stukken uit het Drents Museum terug te vinden, zei minister Eppo Bruins (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) bij zijn bezoek aan het museum in Assen. Dat opende vrijdag voor het eerst de deuren voor publiek na de roof van zaterdagochtend. Daarbij namen dieven verschillende archeologische topstukken mee, die geleend waren van het Nationaal Historisch Museum van Roemenië in Boekarest.
De buit bestond uit drie gouden armbanden en de gouden helm van Cotofenesti. "De objecten moeten terug, die zijn zo belangrijk voor Roemenië, daar moet alle aandacht nu naartoe", zei Bruins. "De rest komt later, nu eerst die spullen terug."
Woensdag werden drie verdachten uit Heerhugowaard aangehouden in verband met de roof, twee mannen en een vrouw. Hun voorarrest is vrijdag met twee weken verlengd. Donderdag verspreidde de politie foto's van de twee mannelijke verdachten in de hoop de zoektocht naar de gestolen kunstvoorwerpen te versnellen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
27 minuten geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
1 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We staan naast de wereldwijde Joodse gemeenschap en blijven strijden tegen antisemitisme en haat", laat demissionair premier Dick Schoof op X weten in een nieuwe reactie op de aanslag op een chanoekaviering op het strand in de Australische stad Sydney. Bij de schietpartij vielen zondag twaalf doden, onder wie een van de daders. Een tweede dader raakte zwaargewond.
5 uur geleden