Bruins verlengt vergunning NPO niet met één maar twee jaar
DEN HAAG (ANP) - Minister Eppo Bruins (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) stelt voor om de vergunning van de NPO met twee jaar te verlengen, schrijft hij in een Kamerbrief. Daarmee legt de bewindsman het verzoek van een Kamermeerderheid naast zich neer om deze zogeheten 'concessie' met slechts één jaar te verlengen. Hij heeft meer tijd nodig om de plannen uit te werken om de publieke omroep te hervormen.
Normaal gesproken duurt een concessieperiode vijf jaar. In aanloop naar een nieuwe concessie moeten omroepen aanvragen om ook de volgende periode te mogen blijven uitzenden. Daarvoor moeten ze voldoen aan bepaalde eisen, bijvoorbeeld over het aantal leden.
Voormalig staatssecretaris Fleur Gräper (Media) kondigde het afgelopen voorjaar aan om de huidige vergunning met twee jaar te verlengen nadat die afloopt in 2026. Ze nam deze ongebruikelijke stap om een toekomstig kabinet - waarover PVV, VVD, NSC en BBB toen onderhandelden - de ruimte te geven om hervormingen door te voeren. Deze vier inmiddels coalitiepartijen vonden één jaar echter voldoende en steunden een motie van de VVD die hiertoe opriep.
Meerderheid
Dat is Bruins evenwel te snel. "Het uitwerken van hervormingsvoorstellen om de publieke omroep klaar te stomen voor de toekomst vraagt om snelheid, maar moet ook zorgvuldig gebeuren", aldus de minister. Hij moet de wet wijzigen om deze verlenging mogelijk te maken. Hij zal dus ook een meerderheid van de Tweede en Eerste Kamer moeten overtuigen van zijn plan.
De behoefte aan hervormingen werd aangewakkerd in de Kamer na een rapport van de commissie onder leiding van oud-CDA-politicus Pieter van Geel. Die stelde onder meer voor om het aantal ledenomroepen te verlagen van negen naar zes.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
1 dag geleden