Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruins Slot vindt spanning tussen Iran en Israël zeer zorgelijk

Bruins Slot vindt spanning tussen Iran en Israël zeer zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - De oplopende spanningen tussen Iran en Israël zijn "zeer zorgelijk", zegt demissionair minister Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken). De regering in Teheran heeft gezegd fors terug te zullen slaan nadat op 1 april een diplomatieke post van het land in Damascus was aangevallen.

Er wordt volgens de bewindsvrouw alles op alles gezet "om Iran ervan te overtuigen om de-escalerend te reageren" op de aanval op het consulaat in Syrië waarbij een hoge Iraanse functionaris omkwam. Onder meer de Verenigde Staten, Rusland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk roepen landen in de regio op terughoudendheid te betrachten.

Israël valt vaker doelen in Syrië aan, maar heeft de verantwoordelijkheid voor deze aanval niet geclaimd. Bruins Slot vindt dat diplomatieke vertegenwoordigingen en consulaten altijd met rust moeten worden gelaten.

Mogelijke evacuatie

De ambassades zijn voorbereid op een reeks scenario's, aldus de bewindsvrouw. Voor onder meer Iran en Libanon, waar de machtige Hezbollah een bondgenoot van Iran is, geldt voor Nederlanders al langer het advies om er niet heen te reizen. Dat gebeurde al vrij snel na het begin van de oorlog tussen Hamas en Israël.

Het kabinet maakt zich ook nog niet op voor een eventuele evacuatie van Nederlanders uit de regio. Na het begin van de oorlog in oktober stuurde Nederland militaire transportvliegtuigen naar Cyprus voor het geval Nederlanders moesten worden geëvacueerd. Toen waren ook veel Nederlanders op vakantie in Israël.

Andere landen

Voor het personeel en de familieleden van het personeel van de Nederlandse ambassade in Israël gelden de gewone "standaardmaatregelen", aldus de minister. Frankrijk roept zijn burgers op niet meer naar Iran, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden te reizen. India heeft een soortgelijke oproep gedaan voor Israël en Iran.

Meer uit Politiek

Van den Brink neemt volgende stap tegen asielweigergemeenten

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten die geen asielopvang organiseren, moeten langskomen bij het ministerie van Asiel. Minister Bart van den Brink zegt in radioprogramma Dit is de Dag dat hij volgende week "de volgende stap" zet in het escalatieproces bij de eerste gemeenten. Welke gemeenten dat zijn, maakt Van den Brink dan ook bekend.

6 uur geleden
Staatssecretaris wil jonge daders niet zwaarder straffen

DEN HAAG (ANP) - Er moeten geen hogere straffen komen voor daders tussen de 12 en 17 jaar, vindt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66). Onder meer het vorige kabinet-Schoof wilde de maximale straffen voor 14- en 15-jarigen verhogen, maar Van Bruggen ziet dat niet zitten.

9 uur geleden
Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan, schrijft minister Rianne Letschert van Wetenschap in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de D66-minister zijn de proeven nog nodig voor onder meer de ontwikkeling van geneesmiddelen.

10 uur geleden
Volgende coronaverhoren met De Jonge, Keijzer en Maurice de Hond

DEN HAAG (ANP) - In de laatste verhoorweek voor de zomerstop verschijnen onder meer oud-zorgminister Hugo de Jonge, voormalig staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer en opiniepeiler Maurice de Hond voor de parlementaire enquêtecommissie corona. De verhoren staan in het teken van vaccinaties en het coronatoegangsbewijs.

11 uur geleden
Meerdere getuigen bedreigd rond coronaverhoren

DEN HAAG (ANP) - Meerdere getuigen die zijn opgeroepen door de parlementaire enquêtecommissie corona zijn fysiek en digitaal bedreigd. Dat gebeurde vooruitlopend op hun verhoor en soms ook daarna. "Onacceptabel", vindt commissievoorzitter Daan de Kort. "Onze tolerantie voor dit verwerpelijke gedrag is nul en we zijn in contact met politie en beveiliging hierover." De woordvoerder van de commissie kan niet zeggen of er aangifte is gedaan. Dat is aan de bedreigde personen zelf.

11 uur geleden
Kabinet steekt 450 miljoen euro in ondergrondse waterstofopslag

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet steekt 450 miljoen euro uit het Klimaatfonds in de bouw van een ondergrondse opslag voor waterstof. Dat meldt klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Waterstof kan gebruikt worden om energie uit bijvoorbeeld zon en wind op te slaan en is daarmee van groot belang voor de omschakeling van fossiele naar hernieuwbare energie.

13 uur geleden
Letschert trots op plan voor verplichte stagevergoeding

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert (D66) is "trots" op het kabinetsplan om een verplichte stagevergoeding voor studenten in het mbo, hbo en wo wettelijk vast te leggen. "Stages zijn essentieel in de opleiding en in de voorbereiding op de arbeidsmarkt. Dat verdient erkenning én waardering, ook in financiële zin", aldus de bewindsvrouw.

13 uur geleden