Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruins Slot: Navalni overleden door zijn strijd voor democratie

Bruins Slot: Navalni overleden door zijn strijd voor democratie

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Buitenlandse Zaken Hanke Bruins Slot vindt het een "schokkend bericht" dat de Poetin-criticus Aleksej Navalni is overleden. "Hij heeft zich ingezet tegen corruptie en voor de democratie in Rusland", zegt de bewindsvrouw in een eerste reactie na de ministerraad. "En hij heeft dat nu gewoon met de dood moeten bekopen."

Het bericht is "weer een bewijs dat het regime van Poetin afschuwelijk is", vindt Bruins Slot. Russische autoriteiten hebben vrijdagmiddag gemeld dat Navalni is overleden in gevangenschap, meldt persbureau Reuters. Het team van de politieke activist heeft dit nog niet kunnen bevestigen.

In de Russische politiek is Navalni van grote betekenis geweest, zegt de minister. "Hij was een van de weinige oppositieleiders die het echt tegen Poetin durfde op te nemen."

'Rusland geen democratie'

Zijn overlijden herbevestigt volgens Bruins Slot het beeld dat "Rusland geen democratie is". De oppositie in het land is momenteel "een farce", vindt de bewindsvrouw. Onlangs nog is een tegenkandidaat van president Vladimir Poetin gediskwalificeerd voor de presidentsverkiezingen.

De internationale gemeenschap en ook Bruins Slot zelf hebben regelmatig druk uitgevoerd op het Kremlin in de hoop de situatie van Navalni te verbeteren, bijvoorbeeld waar het aankomt op medische hulp.

Reactie Ollongren

Ook demissionair minister van Defensie Kajsa Ollongren is "diep geschokt" door het overlijdensbericht. "Het is aan ons zijn hoop en moed hoog te houden", schrijft ze op het sociale medium X.

Meer uit Politiek

Jetten: aanpak armoede door nieuw kabinet moet beter

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.

12 uur geleden
Berendsen belt met Amerikaanse minister Rubio

DEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.

12 uur geleden
Jetten belt meteen na aantreden met Zelensky

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.

13 uur geleden
Keijzer stapt uit BBB en gaat als zelfstandig Kamerlid verder

DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".

16 uur geleden
Pas beëdigde kabinet-Jetten houdt eerste ministerraad

DEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.

19 uur geleden
Nieuwe ministers door voorgangers verwelkomd op hun ministeries

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.

19 uur geleden
Jetten krijgt felicitaties van premiers België en Luxemburg

DEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".

19 uur geleden