Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruins Slot: Navalni overleden door zijn strijd voor democratie

Bruins Slot: Navalni overleden door zijn strijd voor democratie

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Buitenlandse Zaken Hanke Bruins Slot vindt het een "schokkend bericht" dat de Poetin-criticus Aleksej Navalni is overleden. "Hij heeft zich ingezet tegen corruptie en voor de democratie in Rusland", zegt de bewindsvrouw in een eerste reactie na de ministerraad. "En hij heeft dat nu gewoon met de dood moeten bekopen."

Het bericht is "weer een bewijs dat het regime van Poetin afschuwelijk is", vindt Bruins Slot. Russische autoriteiten hebben vrijdagmiddag gemeld dat Navalni is overleden in gevangenschap, meldt persbureau Reuters. Het team van de politieke activist heeft dit nog niet kunnen bevestigen.

In de Russische politiek is Navalni van grote betekenis geweest, zegt de minister. "Hij was een van de weinige oppositieleiders die het echt tegen Poetin durfde op te nemen."

'Rusland geen democratie'

Zijn overlijden herbevestigt volgens Bruins Slot het beeld dat "Rusland geen democratie is". De oppositie in het land is momenteel "een farce", vindt de bewindsvrouw. Onlangs nog is een tegenkandidaat van president Vladimir Poetin gediskwalificeerd voor de presidentsverkiezingen.

De internationale gemeenschap en ook Bruins Slot zelf hebben regelmatig druk uitgevoerd op het Kremlin in de hoop de situatie van Navalni te verbeteren, bijvoorbeeld waar het aankomt op medische hulp.

Reactie Ollongren

Ook demissionair minister van Defensie Kajsa Ollongren is "diep geschokt" door het overlijdensbericht. "Het is aan ons zijn hoop en moed hoog te houden", schrijft ze op het sociale medium X.

Meer uit Politiek

Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

1 uur geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

3 uur geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

3 uur geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

4 uur geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

21 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

21 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

1 dag geleden