Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruins Slot bepleit meer sancties tegen Israëlische kolonisten

Bruins Slot bepleit meer sancties tegen Israëlische kolonisten

LUXEMBURG (ANP) - De sanctielijst tegen gewelddadige Israëlische kolonisten moet dringend worden uitgebreid, heeft minister van Buitenlandse Zaken Hanke Bruins Slot gezegd bij binnenkomst op een vergadering van zowel de EU-ministers van Buitenlandse Zaken als Defensie in Luxemburg.

De Europese Unie heeft vrijdag sancties uitgevaardigd tegen vier kolonisten en twee organisaties voor geweld en mensenrechtenschendingen tegen Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever. Maar dat is wat Bruins Slot betreft nog niet genoeg. Ze zal de uitbreiding van de Israëlische sanctielijst in de vergadering bepleiten bij haar EU-collega-ministers. "Als je een tweestatenoplossing wilt voor Israël en de Palestijnen, moet er uiteindelijk ook nog wel land voor de Palestijnen zijn waar ze überhaupt kunnen wonen en werken". Demissionair minister Bruins Slot ziet extreme kolonisten inmiddels "in zo'n tempo bezig om mensen uit hun dorpen te verjagen", dat die tweestatenoplossing straks in de praktijk misschien niet eens meer mogelijk is.

De Europese Unie is al jaren een voorstander van de tweestatenoplossing om het Israëlisch-Palestijns conflict te beëindigen. Met die oplossing zouden er twee onafhankelijke staten opgericht worden op het voormalige grondgebied van de Palestijnen.

Ook de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib zei bij binnenkomst voorstander te zijn van meer sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten. "We moeten de zaak wel in balans houden en ervoor zorgen dat we er niet van worden beschuldigd met twee maten te meten", zei Lahbib met een verwijzing naar de vele EU-sancties tegen Hamas, Israëls tegenstander in de oorlog die op 7 oktober begon. Voor Lahbib zijn meer Israëlische namen op de sanctielijst bovendien niet genoeg. "We moeten ook kijken naar degenen die wapens leveren aan gewelddadige kolonisten", zei ze tegen journalisten.

Meer uit Politiek

Kabinet komt niet terug op besluit Ye geen inreisverbod te geven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.

7 uur geleden
Raad van State: maak regels rond vuurwerkverbod strenger

DEN HAAG (ANP) - Regels rond het vuurwerkverbod dat de aankomende jaarwisseling van kracht moet zijn, moeten worden aangescherpt, adviseert de Raad van State. In een kritisch advies zet de hoge wetgevingsadviseur vraagtekens bij de keuze van het kabinet om uitzonderingen op het verbod laagdrempelig te maken. Die keuze staat "op gespannen voet" met het doel van de wet, een veilig oud en nieuw.

11 uur geleden
Vijlbrief gaat met oppositie praten over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.

1 dag geleden
Stoffer pleit voor verdeling asielzoekers op cultuur en religie

NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.

2 dagen geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

3 dagen geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

3 dagen geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

3 dagen geleden