Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruins Slot: akkoord gevechtspauze Israël en Hamas goed nieuws

Bruins Slot: akkoord gevechtspauze Israël en Hamas goed nieuws

DEN HAAG (ANP) - Minister Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) noemt het goed nieuws dat er een akkoord is bereikt over een tijdelijke gevechtspauze tussen Israël en Hamas. Ook de vrijlating van een groep gegijzelde vrouwen en kinderen in Gaza noemt de minister goed nieuws. "Ik ben hoopvol dat hiermee een einde komt aan de onzekere situatie waarin zij en hun naasten verkeren."

Nederland blijft oproepen tot de onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating van alle andere gegijzelden, schrijft Bruins Slot verder op X. "Ik leef intens met hen mee in deze verschrikkelijke tijd." De minister noemt het belangrijk dat het Rode Kruis hen kan bezoeken, "zodat zij indien nodig zorg kunnen krijgen".

De minister zegt verder dat het cruciaal is dat humanitaire hulp nu op grote schaal Gaza bereikt. "Er is dringend behoefte aan schoon water, voedsel, medische zorg en brandstof. We roepen op om de duur van de gevechtspauze volledig te respecteren en danken Qatar, de VS, Egypte en andere partners voor hun inzet."

Of het akkoord van invloed is op de situatie van de door Hamas gegijzelde 18-jarige Nederlander Ofir Engel kan een woordvoerder van het ministerie niet zeggen. "We hopen dat Ofir Engel zo snel mogelijk wordt vrijgelaten. We communiceren daarover op zijn vroegst als dat daadwerkelijk gebeurd is", aldus een zegsman.

Meer uit Binnenland

Twee gewonden aangehouden na steekincident in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Aduard zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee gewonden aangehouden. De politie kreeg rond 02.45 uur een melding van een steekincident in een woning aan de Albert Harkemaweg in de plaats even ten noordwesten van de stad Groningen. Een man en een vrouw werden aangetroffen met steek- of snijwonden.

1 uur geleden
Code geel voor mist in noorden en westen

DE BILT (ANP) - In het noorden en westen van het land geldt in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdagochtend code geel om plaatselijk dichte, verkeersbelemmerende mist. Soms verbetert het zicht ineens weer, om later weer slechter te worden, waarschuwt het KNMI.

4 uur geleden
Lale Gül: de staat en politie laten me in de steek

HILVERSUM (ANP) - Schrijfster Lale Gül voelt zich "in de steek gelaten door de politie en de staat". Dat zegt Gül in RTL Tonight over de beslissing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om haar beveiliging stop te zetten. "Ik ben eigenlijk in volle paniek, ook al zie je dat nu niet aan me", aldus Gül. "Ik ben vooral heel bang, omdat ik dagelijks nog steeds de meest walgelijke doodsbedreigingen krijg. Dat is nooit opgehouden."

7 uur geleden
Raad Den Haag wil Van Zanen nog een termijn als burgemeester

DEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag heeft huidig burgemeester Jan van Zanen voorgedragen voor een nieuwe termijn van maximaal zes jaar. De termijn van de 64-jarige VVD'er loopt op 1 juli 2026 af.

8 uur geleden
Buma: gesprekken met deskundigen draaien om uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bij de formatiegesprekken van D66 en CDA met een lange reeks betrokkenen en deskundigen draait het om uitvoerbaarheid, zei informateur Sybrand Buma na afloop van de gesprekken op maandagavond. "De vertaling van verschillende verkiezingsprogramma's naar een uitvoeringsprogramma, dat moet je echt doen met mensen van buiten."

8 uur geleden
Rob Jetten wint Thorbeckeprijs voor politieke welsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten heeft maandagavond de Thorbeckeprijs voor politieke welsprekendheid gewonnen. De andere genomineerden waren JA21-Kamerlid Ingrid Coenradie en SP-leider Jimmy Dijk.

9 uur geleden
Hugo de Jonge wil niet dat burgemeester van Terneuzen aftreedt

MIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.

9 uur geleden