Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruins Slot: akkoord gevechtspauze Israël en Hamas goed nieuws

Bruins Slot: akkoord gevechtspauze Israël en Hamas goed nieuws

DEN HAAG (ANP) - Minister Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) noemt het goed nieuws dat er een akkoord is bereikt over een tijdelijke gevechtspauze tussen Israël en Hamas. Ook de vrijlating van een groep gegijzelde vrouwen en kinderen in Gaza noemt de minister goed nieuws. "Ik ben hoopvol dat hiermee een einde komt aan de onzekere situatie waarin zij en hun naasten verkeren."

Nederland blijft oproepen tot de onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating van alle andere gegijzelden, schrijft Bruins Slot verder op X. "Ik leef intens met hen mee in deze verschrikkelijke tijd." De minister noemt het belangrijk dat het Rode Kruis hen kan bezoeken, "zodat zij indien nodig zorg kunnen krijgen".

De minister zegt verder dat het cruciaal is dat humanitaire hulp nu op grote schaal Gaza bereikt. "Er is dringend behoefte aan schoon water, voedsel, medische zorg en brandstof. We roepen op om de duur van de gevechtspauze volledig te respecteren en danken Qatar, de VS, Egypte en andere partners voor hun inzet."

Of het akkoord van invloed is op de situatie van de door Hamas gegijzelde 18-jarige Nederlander Ofir Engel kan een woordvoerder van het ministerie niet zeggen. "We hopen dat Ofir Engel zo snel mogelijk wordt vrijgelaten. We communiceren daarover op zijn vroegst als dat daadwerkelijk gebeurd is", aldus een zegsman.

Meer uit Binnenland

Massaclaim om datalek bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.

14 minuten geleden
Overtuigend verhaal effectiviteit avondklok ontbrak, stelt Bruls

DEN HAAG (ANP) - Toen er begin 2021 werd gesproken over de invoer van een avondklok, ontbrak een overtuigend verhaal dat die coronamaatregel daadwerkelijk ging werken. Dat zei Hubert Bruls, sinds 2012 burgemeester van Nijmegen en destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 uur geleden
Kabinet wilde te snel versoepelen in coronatijd, stelt Bruls

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wilde in 2020 wel heel snel versoepelingen doorvoeren in het coronabeleid, stelde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

2 uur geleden
Bruls: tempo coronamaatregelen lag in beginfase 'ongehoord hoog'

DEN HAAG (ANP) - Het tempo waarin coronamaatregelen moesten worden uitgewerkt, lag zeker in de beginfase van de pandemie "ongehoord hoog". Dat heeft burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

2 uur geleden
In hoger beroep fors hogere straf in zedenzaak ex-Moamdirecteur

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft de 37-jarige Martijn N., voormalig directeur van cultureel platform Moam, veroordeeld tot 3,5 jaar gevangenisstraf voor een reeks zedenmisdrijven waarvan jonge mannen en 15-jarige jongens het slachtoffer werden. Het hof verklaarde meer aanklachten bewezen dan de rechtbank en kwam daardoor tot een fors hogere straf - de rechtbank legde eerder anderhalf jaar cel op, waarvan acht maanden voorwaardelijk.

2 uur geleden
Bijna 4000 wandelaars zeggen af voor Nijmeegse Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - In totaal zijn er 3915 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse die toch niet meedoen aan het wandelevenement, zegt de organisatie op haar website. Deelnemers konden tot afgelopen vrijdag 17.00 uur via de website van de organisatie hun Vierdaagse-ticket overdragen aan wandelaars op een wachtlijst.

2 uur geleden
Rode Kruis haalt 690.000 euro op voor ebola-bestrijding Congo

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.

6 uur geleden