Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruins: komende dagen waarschijnlijk geen nieuwe maatregelen

Bruins: komende dagen waarschijnlijk geen nieuwe maatregelen

DEN HAAG (ANP) - De komende dagen worden naar verwachting geen nieuwe maatregelen genomen om verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, zei minister Bruno Bruins (Medische Zorg) maandag na afloop van crisisberaad.

"Nadere maatregelen worden niet uitgesloten. Maar ik verwacht ze niet morgen, niet overmorgen. Maar we moeten niet de indruk wekken dat we met een paar weken van het coronavirus af zijn in Nederland. Dit blijft langere tijd bij ons", aldus de bewindsman.

Volgens hem moeten de te nemen maatregelen passend zijn, wat betekent dat er wordt gekeken welke maatregelen effect hebben, ook voor de iets langere termijn. Hij benadrukte dat van dag tot dag gekeken wordt welke nieuwe stappen nodig zijn. Welke dat zijn weten het kabinet en de experts nog niet. Maar het zou kunnen gaan om bijvoorbeeld de sluiting van winkels en het beperken of stilleggen van het openbaar vervoer.

Op slot

Het heeft volgens Bruins geen zin om op dit moment nog verdergaande maatregelen te treffen zodat Nederland op slot komt. "Als dat al kan, dan is het effect kortstondig". Het is een uitstel van de problemen, want als de deuren daarna weer opengaan, komt het virus alsnog binnen uit het buitenland, aldus Bruins.

Hij hamerde er opnieuw op dat mensen geen levensmiddelen moeten hamsteren. De supermarkten zetten volgens hem alles op alles om de spullen te leveren. Het systeem is solide en er is genoeg, zei hij.

De minister antwoordde op de stelling dat een plotselinge maatregel zondag om binnen een half uur de horeca te sluiten juist kan leiden tot onzekerheid, dat het ging om een besluit op korte termijn. "Er waren afspraken daarover gemaakt met lokale autoriteiten". Bruins begrijpt dat iedereen de maatregelen vooraf wil weten maar dat dit niet mogelijk is. "We zitten in een uitzonderlijke situatie en nemen maatregelen op een uitzonderlijke manier."

Meer uit Gezond

RIVM: griepepidemie voorbij

BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.

6 dagen geleden
Hooikoortsklachten nemen af na weken van stijging

UTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.

6 dagen geleden
Argentiniƫ officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie gestapt

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentiniƫ is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.

6 dagen geleden
Clara Wichmann in hoger beroep tegen producent borstimplantaten

AMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.

1 week geleden
Minder mensen hebben griep, meldt RIVM

BILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.

1 week geleden
Hooikoorts piekt eerder in het jaar en meer mensen hebben last

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.

1 week geleden
Veel verschillen in prijs kankermedicijnen, KWF wil meer openheid

AMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.

1 week geleden