Bruins: geen advies om scholen en kinderdagverblijven te sluiten
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe besmettingen met het coronavirus van Amsterdammers zijn vooralsnog geen reden om te adviseren scholen en kinderdagverblijven te sluiten. Dat zegt minister Bruno Bruins (Medische Zorg).
Eerder zaterdag werd bekend dat twee familieleden van de Amsterdamse vrouw met het coronavirus, die in thuisisolatie zit in Diemen, ook positief hebben getest. Het gaat om haar partner en jongste kind.
De vrouw was voor ze positief testte, nog op een kinderdagverblijf geweest. Bruins zegt "aan te nemen" dat het kinderdagverblijf van haar jongste kind was. Het kinderdagverblijf in kwestie heeft besloten om twee weken dicht te blijven.
Contactonderzoeken
Die "voorzorgsmaatregel kan ik goed begrijpen", aldus Bruins. "Er is altijd overleg mogelijk met de GGD, ik weet niet of dat in dit geval is gedaan. Vanuit de GGD en RIVM is er geen advies geweest om scholen en kinderdagverblijven te sluiten."
Voor de twee nieuwe patiƫnten - de derde en vierde in Nederland - zullen nieuwe contactonderzoeken volgen om vast te stellen wie zij zouden hebben kunnen besmet. "Dat zou kunnen leiden tot nieuwe tests, en dat meer mensen in isolatie worden geplaatst."
Thuisisolatie
Bruins zei zich "voor te kunnen stellen" dat de twee nieuwe patiƫnten ook in thuisisolatie blijven, maar verwees voor verdere vragen hierover door naar de GGD in Amsterdam. De twee andere kinderen uit het gezin zijn niet besmet met het virus. Waar zij de komende tijd zitten, zei Bruins niet te weten.
Volgens het RIVM zitten de besmette gezinsleden alle drie in Diemen in thuisisolatie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Heftige beelden uit Utrecht na de explosie in de binnenstad", schrijft D66-leider Rob Jetten op X. Hij wenst iedereen die erbij betrokken is en "in angst op meer duidelijkheid wacht" sterkte.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.
1 dag geledenATHENE (ANP) - De oefening die de Denen met andere Europese NAVO-bondgenoten plannen in en rond Groenland is "geen waarschuwing" aan het adres van de Verenigde Staten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) aan het eind van een werkbezoek aan Griekenland.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie) kijkt of het mogelijk en wenselijk is om AI-tools waarmee mensen kunnen worden uitgekleed, te verbieden. Dat bevestigt het ministerie na berichtgeving van het AD. Die krant onderzocht de mogelijkheden van AI-tool Grok, van X-eigenaar Elon Musk.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet is wat de SGP betreft 'een kwetsbaar construct', maar partijleider Chris Stoffer "sluit niet uit dat het wel eens best heel goed zou kunnen werken". Dat zegt hij na zijn gesprek met de informateur en D66, VVD en CDA.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Na gesprekken met de beoogde oppositiepartijen voelt D66-leider Rob Jetten "echt wel alle aanknopingspunten om met de Kamer te gaan samenwerken en die meerderheden te vinden". Hij heeft "vertrouwen" dat plannen kunnen rekenen op brede steun in de Kamer, en het is zijn "overtuiging" dat dat gaat lukken.
1 dag geleden