Brugts geeft zichzelf de tijd om te wennen bij droomclub 'Barça'
ZEIST (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts kan nog nauwelijks geloven dat het haar echt is gelukt: spelen voor haar droomclub FC Barcelona. De 20-jarige vleugelspeelster maakte na haar overstap deze zomer van PSV zaterdag haar debuut voor de Champions League-winnaar. "Dit is wat ik altijd wilde. Het is gewoon gek om te beseffen dat het gelukt is", zegt Brugts vanuit Zeist, waar ze zich met Oranje voorbereidt op de Nations League.
Brugts kwam zaterdag in de slotfase in Madrid als invaller binnen de lijnen voor wereldkampioene Aitana Bonmatí. Op een basisplaats rekent de maakster van twee WK-doelpunten voorlopig nog niet. "Ik wil me eerst goed voelen daar, wennen aan alles. De taal spreken. En stapje voor stapje hoop ik dan op minuten. Dat gaat even wat tijd kosten natuurlijk. Maar Barcelona heeft me niet gehaald om op de bank te zitten."
De 22-voudig international speelt bij Oranje als linkervleugelverdediger, terwijl ze van nature een aanvaller is. Brugts weet nog niet waar ze bij 'Barça' terecht zal komen. "Dat is wat ik ga uitzoeken de komende tijd, maar ik kan op verschillende posities spelen. En ik ben al blij als ik mag spelen."
Ambities
Met twee fraaie afstandsschoten op het WK kreeg Brugts de aandacht van vele voetbalfans wereldwijd deze zomer op zich gericht. Na de uitschakeling in de kwartfinale ging ze pas nadenken over haar volgende club. "Ik kon ook naar Engeland, maar Barça is mijn droomclub. Toen ik als kind aan het voetballen was, was ik altijd al fan. Zo'n kans komt één keer langs, dus daar moest ik voor gaan. Ik vind het een eer dat ik er mag spelen."
Brugts moet wennen aan de intensiteit van de trainingen, het weer, de taal en het eten, maar geniet al volop van het land, de stadions en de manier van spelen. "Dat is wat mij heel erg aantrekt. Maar ik ben er uiteindelijk om te voetballen. Niet om alleen maar te staren naar wat er allemaal is. Ik wil laten zien wie ik ben."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
15 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
21 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
21 uur geleden