Brugts geeft zichzelf de tijd om te wennen bij droomclub 'Barça'
ZEIST (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts kan nog nauwelijks geloven dat het haar echt is gelukt: spelen voor haar droomclub FC Barcelona. De 20-jarige vleugelspeelster maakte na haar overstap deze zomer van PSV zaterdag haar debuut voor de Champions League-winnaar. "Dit is wat ik altijd wilde. Het is gewoon gek om te beseffen dat het gelukt is", zegt Brugts vanuit Zeist, waar ze zich met Oranje voorbereidt op de Nations League.
Brugts kwam zaterdag in de slotfase in Madrid als invaller binnen de lijnen voor wereldkampioene Aitana Bonmatí. Op een basisplaats rekent de maakster van twee WK-doelpunten voorlopig nog niet. "Ik wil me eerst goed voelen daar, wennen aan alles. De taal spreken. En stapje voor stapje hoop ik dan op minuten. Dat gaat even wat tijd kosten natuurlijk. Maar Barcelona heeft me niet gehaald om op de bank te zitten."
De 22-voudig international speelt bij Oranje als linkervleugelverdediger, terwijl ze van nature een aanvaller is. Brugts weet nog niet waar ze bij 'Barça' terecht zal komen. "Dat is wat ik ga uitzoeken de komende tijd, maar ik kan op verschillende posities spelen. En ik ben al blij als ik mag spelen."
Ambities
Met twee fraaie afstandsschoten op het WK kreeg Brugts de aandacht van vele voetbalfans wereldwijd deze zomer op zich gericht. Na de uitschakeling in de kwartfinale ging ze pas nadenken over haar volgende club. "Ik kon ook naar Engeland, maar Barça is mijn droomclub. Toen ik als kind aan het voetballen was, was ik altijd al fan. Zo'n kans komt één keer langs, dus daar moest ik voor gaan. Ik vind het een eer dat ik er mag spelen."
Brugts moet wennen aan de intensiteit van de trainingen, het weer, de taal en het eten, maar geniet al volop van het land, de stadions en de manier van spelen. "Dat is wat mij heel erg aantrekt. Maar ik ben er uiteindelijk om te voetballen. Niet om alleen maar te staren naar wat er allemaal is. Ik wil laten zien wie ik ben."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
1 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
10 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
11 uur geleden