Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brugts geeft zichzelf de tijd om te wennen bij droomclub 'Barça'

Brugts geeft zichzelf de tijd om te wennen bij droomclub 'Barça'

ZEIST (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts kan nog nauwelijks geloven dat het haar echt is gelukt: spelen voor haar droomclub FC Barcelona. De 20-jarige vleugelspeelster maakte na haar overstap deze zomer van PSV zaterdag haar debuut voor de Champions League-winnaar. "Dit is wat ik altijd wilde. Het is gewoon gek om te beseffen dat het gelukt is", zegt Brugts vanuit Zeist, waar ze zich met Oranje voorbereidt op de Nations League.

Brugts kwam zaterdag in de slotfase in Madrid als invaller binnen de lijnen voor wereldkampioene Aitana Bonmatí. Op een basisplaats rekent de maakster van twee WK-doelpunten voorlopig nog niet. "Ik wil me eerst goed voelen daar, wennen aan alles. De taal spreken. En stapje voor stapje hoop ik dan op minuten. Dat gaat even wat tijd kosten natuurlijk. Maar Barcelona heeft me niet gehaald om op de bank te zitten."

De 22-voudig international speelt bij Oranje als linkervleugelverdediger, terwijl ze van nature een aanvaller is. Brugts weet nog niet waar ze bij 'Barça' terecht zal komen. "Dat is wat ik ga uitzoeken de komende tijd, maar ik kan op verschillende posities spelen. En ik ben al blij als ik mag spelen."

Ambities

Met twee fraaie afstandsschoten op het WK kreeg Brugts de aandacht van vele voetbalfans wereldwijd deze zomer op zich gericht. Na de uitschakeling in de kwartfinale ging ze pas nadenken over haar volgende club. "Ik kon ook naar Engeland, maar Barça is mijn droomclub. Toen ik als kind aan het voetballen was, was ik altijd al fan. Zo'n kans komt één keer langs, dus daar moest ik voor gaan. Ik vind het een eer dat ik er mag spelen."

Brugts moet wennen aan de intensiteit van de trainingen, het weer, de taal en het eten, maar geniet al volop van het land, de stadions en de manier van spelen. "Dat is wat mij heel erg aantrekt. Maar ik ben er uiteindelijk om te voetballen. Niet om alleen maar te staren naar wat er allemaal is. Ik wil laten zien wie ik ben."

Meer uit Voetbal

Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

2 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

8 uur geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

10 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

12 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

13 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

21 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

21 uur geleden