Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruggen in Groningen en Flevoland onbediend vanwege storm

Bruggen in Groningen en Flevoland onbediend vanwege storm

GRONINGEN (ANP) - Vanwege de storm Poly worden bruggen in de provincies Groningen en Flevoland sinds woensdagochtend niet meer bediend. Daardoor is het niet mogelijk voor schepen om in en uit de stad Groningen te varen en moet het verkeer omrijden. In Groningen geldt code oranje en in Flevoland code rood vanwege de storm.

"Vanwege de verwachte StormPoly worden de bruggen over het Reitdiep en het Noord-Willemskanaal vanaf 10 uur niet bediend. Rond de stad Groningen is er geen scheepvaart mogelijk", meldt de provincie Groningen op Twitter.

In Flevoland is verder de N307 op de Markerwaarddijk tussen Lelystad en Enkhuizen dicht voor verkeer. Automobilisten wordt aangeraden om te rijden via Amsterdam. Ook is de Friese Sluis gestremd vanwege de hoge waterstand, meldt FlevoVaarwegen op Twitter.

Scheepvaart Fryslân meldt op Twitter dat in de provincie Friesland, waar code rood geldt, ook geen bruggen worden bediend. Het gaat om de provinciale en gemeentelijke bruggen.

Meer uit Binnenland

Man moet bijna 19 jaar cel in voor wurgen en verkrachten van ex

ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.

6 minuten geleden
Lid Geuzenbond krijgt twee jaar cel voor verboden wapenbezit

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 25-jarige Thomas D. donderdag veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor verboden wapenbezit. D. vervulde volgens het OM een "leidende rol" bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.

44 minuten geleden
Jetten ziet weinig ruimte om hypotheekrenteaftrek af te bouwen

DEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat pogingen om de hypotheekrenteaftrek verder af te bouwen op iets uitlopen, zei premier Rob Jetten in het debat over de regeringsverklaring. "Er is geen ruimte om daar de komende tijd heel uitvoerig over te filosoferen. Of ja, er is altijd ruimte om te filosoferen, maar de kans dat daar dan uit wordt gekomen is echt beperkt."

1 uur geleden
OM eist in hoger beroep 13 jaar cel tegen Rico de Chileen

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.

2 uur geleden
Advocatenorde tegen verbod op gezichtsbedekking bij demonstraties

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.

2 uur geleden
BAM bestudeert aanbevelingen van OVV na onderzoek ongeluk Lochem

BUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.

2 uur geleden
X komt niet naar gesprek over sociale media, Kamer teleurgesteld

DEN HAAG (ANP) - X komt niet naar de Tweede Kamer voor een gesprek over sociale media. "Dat u niet op onze uitnodiging ingaat om het gesprek aan te gaan, vinden wij teleurstellend", schrijven Kamerleden die een grote meerderheid vertegenwoordigen in een brief aan het sociale platform van techmiljardair Elon Musk.

2 uur geleden