Bruggen in Groningen en Flevoland onbediend vanwege storm
GRONINGEN (ANP) - Vanwege de storm Poly worden bruggen in de provincies Groningen en Flevoland sinds woensdagochtend niet meer bediend. Daardoor is het niet mogelijk voor schepen om in en uit de stad Groningen te varen en moet het verkeer omrijden. In Groningen geldt code oranje en in Flevoland code rood vanwege de storm.
"Vanwege de verwachte StormPoly worden de bruggen over het Reitdiep en het Noord-Willemskanaal vanaf 10 uur niet bediend. Rond de stad Groningen is er geen scheepvaart mogelijk", meldt de provincie Groningen op Twitter.
In Flevoland is verder de N307 op de Markerwaarddijk tussen Lelystad en Enkhuizen dicht voor verkeer. Automobilisten wordt aangeraden om te rijden via Amsterdam. Ook is de Friese Sluis gestremd vanwege de hoge waterstand, meldt FlevoVaarwegen op Twitter.
Scheepvaart Fryslân meldt op Twitter dat in de provincie Friesland, waar code rood geldt, ook geen bruggen worden bediend. Het gaat om de provinciale en gemeentelijke bruggen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
2 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
2 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
4 uur geleden