Brugge en Olympiakos naar Europa League
BRUGGE (ANP) - Club Brugge en Olympiakos hebben zich als nummers drie in hun groep geplaatst voor de Europa League. De Belgen verloren in eigen huis met 3-1 van het al geplaatste Real Madrid, maar bleven concurrent Galatasaray voor, dat met 5-0 verloor bij Paris Saint-Germain. Olympiakos versloeg Rode Ster met 1-0 en eindigde in groep B van de Champions League als derde achter Bayern München en Tottenham Hotspur.
Brugge, met Ruud Vormer als aanvoerder, kon in eigen huis niet winnen van Real. Rodrygo, Vinícius Júnior en Luka Modric scoorden voor de Madrilenen. Hans Vanaken wist de Belgen één keer op gelijke hoogte te brengen. Brugge hield een punt voorsprong op Galatasaray. De Turken hadden geen kans bij PSG, waar Mauro Icardi, Pablo Sarabia, Neymar, Kylian Mbappé en Edinson Cavani de doelpunten verzorgden.
Olympiakos kreeg tegen Rode Ster, met Rajiv van la Parra als invaller, vlak voor tijd een strafschop na hands van Jander. Youssef El Arabi faalde niet vanaf elf meter, waar Tomané dat eerder voor de Serviërs wel had gedaan.
Alle groepswedstrijden gewonnen
Bayern sloot de groepsfase af met een 3-1-overwinning op de Spurs en won daarmee als enige ploeg alle groepswedstrijden. De Duitse kampioen van interim-trainer Hansi Flick had in Londen al met 7-2 gewonnen, mede dankzij vier treffers van Serge Gnabry.
In München waren Kingsley Coman, Thomas Müller en Philippe Coutinho de doelpuntenmakers. Ryan Sessegnon bracht de ploeg van coach José Mourinho in de eerste helft nog op 1-1. Coman moest halverwege de eerste helft met een knieblessure het veld verlaten. De 18-jarige Nederlander Joshua Zirkzee maakte bij Bayern in de slotfase zijn debuut in de Champions League.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
2 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
4 uur geleden