Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brug Stuwweg Maastricht dreigt in te storten

Brug Stuwweg Maastricht dreigt in te storten

MAASTRICHT (ANP) - De brug aan de Stuwweg in Maastricht dreigt in te storten, nadat er in de vroege donderdagochtend een woonboot tegen aan was gevaren. De boot was losgeslagen, door de sterke stroming over een kapotte afsluitdam meegesleurd en tegen de brug tot stilstand gekomen. Door de botsing is een van de pijlers precies in het midden van de brug gaan verzakken.

De hulpdiensten hebben de brug woensdagavond al afgesloten. In het midden van de brug is volgens de woordvoerder van de veiligheidsregio een kleine knik zichtbaar. De brug vormt de verbinding van de doodlopende weg, waar de woonboten liggen, met de buitenwereld. Op de Stuwweg is iedereen inmiddels geëvacueerd, niemand mag er op.

Het gat in de dam is in de nacht van woensdag op donderdag groter geworden. "We zetten alles op alles om het gat zo snel mogelijk te dichten", aldus Rijkswaterstaat.

Meer schade voorkomen

Aannemers van Rijkswaterstaat bekijken hoe ze kunnen voorkomen dat de losgeslagen woonboot nog meer schade veroorzaakt. "We willen de boot zo snel mogelijk stabiliseren", zei de woordvoerder van de veiligheidsregio. "Het probleem is alleen dat we de brug niet op kunnen, en de grond eromheen is door de vele regen erg drassig. De vraag is of er wel zwaar materieel op kan."

Burgemeester Wim Hillenaar van Maastricht praat donderdagochtend met de bewoners van de woonboten.

Meer uit Binnenland

Sterrenwachten gaan naar strand en stad voor zonsverduistering

DEN HAAG (ANP) - De zon wordt binnenkort bijna helemaal verduisterd. Zoiets komt in Nederland niet vaak voor, en daarom komen mensen op meerdere plekken samen om dat te bekijken. Zo openen sterrenwachten hun deuren, en sommige gaan juist naar buiten, naar mensen toe.

38 minuten geleden
Uitbundig Zomercarnaval trekt door centrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Ruim 2500 dansers en danseressen trekken zaterdagmiddag door het centrum van Rotterdam, bekeken door vele duizenden bezoekers. De 42e editie van het festijn verloopt tot dusver feestelijk en zonder grote problemen. Met zo'n 25 graden zit het weer ook mee.

16 uur geleden
Máxima bij 'historische viering' WorldPride in Vondelpark

AMSTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft zaterdagmiddag voorafgaand aan de opening van WorldPride 2026 het Pride Park in het Amsterdamse Vondelpark bezocht. Máxima noemde het een "historisch moment" om bij de openingsceremonie te zijn. Samen met burgemeester Femke Halsema sprak zij met vertegenwoordigers van verschillende organisaties uit de lhbtiqa+-gemeenschap.

19 uur geleden
Openbaar Ministerie pakt recordbedrag af van criminelen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft in 2025 een record aan crimineel vermogen in beslag genomen. Het gaat om 433 miljoen euro aan geld en goederen. Het is het vierde jaar op rij dat de cijfers zijn gestegen.

22 uur geleden
Nederlanders op vermiste boot in Indonesië ongedeerd gevonden

DEN HAAG (ANP) - Zoek- en reddingsteams hebben bij het Indonesische eiland Sulawesi een boot met dertien opvarenden, onder wie vier Nederlandse toeristen, teruggevonden. De Nederlandse opvarenden zijn ongedeerd, bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa).

22 uur geleden
Installatie camera Merwedebrug geslaagd, handhaving gestart

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat is zaterdag begonnen met handhaven op het vrachtwagen- en touringcarverbod op de Merwedebrug op snelweg A27 bij Gorinchem. De eerste detectiecamera die het mogelijk maakt overtreders te identificeren, is in de nacht van vrijdag op zaterdag geïnstalleerd in de zuidelijke rijrichting en in gebruik genomen, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.

1 dag geleden
Vuurbol gezien vanuit meerdere regio's, waarschijnlijk meteoor

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben vrijdagavond rond 22.30 uur meldingen gemaakt van een vuurbol vanuit verschillende regio's in Nederland op sociale media.

1 dag geleden