Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brug Stroobos blijft wekenlang dicht voor wegverkeer

Brug Stroobos blijft wekenlang dicht voor wegverkeer

STROOBOS (ANP) - Brug Stroobos in het gelijknamige dorp op de grens van Friesland en Groningen blijft enkele weken gesloten voor het wegverkeer. Een binnenvaartschip ramde vorige week in de nacht van woensdag op donderdag de brug. De schipper bleef ongedeerd, maar er ontstond flinke schade aan het schip en aan beton op de brug, het opzetwerk waarmee de brug draait en de hydrauliek, zegt Rijkswaterstaat.

De dag na de aanvaring opende Rijkswaterstaat de beschadigde draaibrug om scheepvaart op het drukbevaren Prinses Margrietkanaal weer mogelijk te maken. Maar door het openen kan het wegverkeer de brug niet gebruiken. Een inspectie toonde aan dat de schade groter was dan eerder werd gedacht. Omdat het onder meer tijd kost om de benodigde materialen te laten leveren, blijft de brug nog wekenlang dicht, aldus de waterbeheerder.

Meer uit Binnenland

Weeronline: april was uitzonderlijk zonnig en vooral droog

HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.

25 minuten geleden
Grote natuurbrand in Limburgse Helden

HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.

2 uur geleden
Eerste stembureau in Gorinchem open voor herstemming

GORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.

3 uur geleden
Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

13 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

14 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

15 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

17 uur geleden