Brown houdt Vollering van wereldtitel tijdrijden af
ZÜRICH (ANP) - Demi Vollering heeft bij de WK wielrennen in Zürich net naast de wereldtitel tijdrijden gegrepen. De Nederlandse had onderweg de beste tijd, maar zag hoe Grace Brown na 29,9 kilometer net iets sneller was. De 32-jarige Australische, die aan het einde van dit jaar haar loopbaan beëindigt, kwam uit op een tijd van 39 minuten en 16 seconden. Vollering gaf 16 seconden toe. Het brons was voor de Amerikaanse titelverdedigster Chloé Dygert.
Dygert kwam nooit in de buurt van titelprolongatie, moest op beide tussenpunten ook Antonia Niedermaier voorlaten, maar was in het laatste stuk toch sneller dan de Duitse. De Amerikaanse gaf een kleine minuut toe op Brown, die afgelopen zomer in Parijs ook al de olympische tijdrittitel had veroverd. Ellen van Dijk werd achtste.
Brown had tot haar eigen verrassing bij het eerste meetpunt, na een klim, de beste tussentijd. "Ik had gedacht dat juist daar Demi sneller zou zijn", vertelde de wereldkampioene in het flashinterview. Vollering versnelde blijkbaar pas na de klim, want na 20 kilometer was de winnares van de Tour de France van 2023 juist de snelste. Voor Vollering is tijdrijden nog een avontuur waarin ze telkens beter wordt. Op de Olympische Spelen eindigde ze als vijfde, op de WK van vorig jaar werd ze zesde. Brown werd tweede in Glasgow, net als het jaar ervoor in haar eigen land.
Vertrouwen door Spelen
Op haar gouden fiets, een aandenken aan de Spelen, maakte ze in de laatste kilometers de achterstand op Vollering goed. "Het kostte me op het vlakke gedeelte na die klim even om mijn ritme te vinden. Maar in de laatste kilometers ging het weer goed en kon ik die verloren tijd goedmaken."
Het goud van Parijs had haar vertrouwen gesterkt. "Ik heb me nu niet voorbereid zoals op de Spelen. Maar die titel daar gaf me wel vertrouwen dat het nu ook zou kunnen. Ik wist ook dat ik kon vertrouwen op mijn ervaring. Nee, ik ga nu niet twijfelen of ik nog een jaar doorga. Mijn afscheid wordt op deze manier alleen maar mooier."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
19 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
21 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
1 dag geleden