Brown houdt Vollering van wereldtitel tijdrijden af
ZÜRICH (ANP) - Demi Vollering heeft bij de WK wielrennen in Zürich net naast de wereldtitel tijdrijden gegrepen. De Nederlandse had onderweg de beste tijd, maar zag hoe Grace Brown na 29,9 kilometer net iets sneller was. De 32-jarige Australische, die aan het einde van dit jaar haar loopbaan beëindigt, kwam uit op een tijd van 39 minuten en 16 seconden. Vollering gaf 16 seconden toe. Het brons was voor de Amerikaanse titelverdedigster Chloé Dygert.
Dygert kwam nooit in de buurt van titelprolongatie, moest op beide tussenpunten ook Antonia Niedermaier voorlaten, maar was in het laatste stuk toch sneller dan de Duitse. De Amerikaanse gaf een kleine minuut toe op Brown, die afgelopen zomer in Parijs ook al de olympische tijdrittitel had veroverd. Ellen van Dijk werd achtste.
Brown had tot haar eigen verrassing bij het eerste meetpunt, na een klim, de beste tussentijd. "Ik had gedacht dat juist daar Demi sneller zou zijn", vertelde de wereldkampioene in het flashinterview. Vollering versnelde blijkbaar pas na de klim, want na 20 kilometer was de winnares van de Tour de France van 2023 juist de snelste. Voor Vollering is tijdrijden nog een avontuur waarin ze telkens beter wordt. Op de Olympische Spelen eindigde ze als vijfde, op de WK van vorig jaar werd ze zesde. Brown werd tweede in Glasgow, net als het jaar ervoor in haar eigen land.
Vertrouwen door Spelen
Op haar gouden fiets, een aandenken aan de Spelen, maakte ze in de laatste kilometers de achterstand op Vollering goed. "Het kostte me op het vlakke gedeelte na die klim even om mijn ritme te vinden. Maar in de laatste kilometers ging het weer goed en kon ik die verloren tijd goedmaken."
Het goud van Parijs had haar vertrouwen gesterkt. "Ik heb me nu niet voorbereid zoals op de Spelen. Maar die titel daar gaf me wel vertrouwen dat het nu ook zou kunnen. Ik wist ook dat ik kon vertrouwen op mijn ervaring. Nee, ik ga nu niet twijfelen of ik nog een jaar doorga. Mijn afscheid wordt op deze manier alleen maar mooier."
Meer uit Sport
FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
1 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
6 uur geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.
8 uur geleden