Brown houdt Vollering van wereldtitel tijdrijden af
ZÜRICH (ANP) - Demi Vollering heeft bij de WK wielrennen in Zürich net naast de wereldtitel tijdrijden gegrepen. De Nederlandse had onderweg de beste tijd, maar zag hoe Grace Brown na 29,9 kilometer net iets sneller was. De 32-jarige Australische, die aan het einde van dit jaar haar loopbaan beëindigt, kwam uit op een tijd van 39 minuten en 16 seconden. Vollering gaf 16 seconden toe. Het brons was voor de Amerikaanse titelverdedigster Chloé Dygert.
Dygert kwam nooit in de buurt van titelprolongatie, moest op beide tussenpunten ook Antonia Niedermaier voorlaten, maar was in het laatste stuk toch sneller dan de Duitse. De Amerikaanse gaf een kleine minuut toe op Brown, die afgelopen zomer in Parijs ook al de olympische tijdrittitel had veroverd. Ellen van Dijk werd achtste.
Brown had tot haar eigen verrassing bij het eerste meetpunt, na een klim, de beste tussentijd. "Ik had gedacht dat juist daar Demi sneller zou zijn", vertelde de wereldkampioene in het flashinterview. Vollering versnelde blijkbaar pas na de klim, want na 20 kilometer was de winnares van de Tour de France van 2023 juist de snelste. Voor Vollering is tijdrijden nog een avontuur waarin ze telkens beter wordt. Op de Olympische Spelen eindigde ze als vijfde, op de WK van vorig jaar werd ze zesde. Brown werd tweede in Glasgow, net als het jaar ervoor in haar eigen land.
Vertrouwen door Spelen
Op haar gouden fiets, een aandenken aan de Spelen, maakte ze in de laatste kilometers de achterstand op Vollering goed. "Het kostte me op het vlakke gedeelte na die klim even om mijn ritme te vinden. Maar in de laatste kilometers ging het weer goed en kon ik die verloren tijd goedmaken."
Het goud van Parijs had haar vertrouwen gesterkt. "Ik heb me nu niet voorbereid zoals op de Spelen. Maar die titel daar gaf me wel vertrouwen dat het nu ook zou kunnen. Ik wist ook dat ik kon vertrouwen op mijn ervaring. Nee, ik ga nu niet twijfelen of ik nog een jaar doorga. Mijn afscheid wordt op deze manier alleen maar mooier."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
15 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
17 uur geleden