Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brown houdt Vollering van wereldtitel tijdrijden af

Brown houdt Vollering van wereldtitel tijdrijden af

ZÜRICH (ANP) - Demi Vollering heeft bij de WK wielrennen in Zürich net naast de wereldtitel tijdrijden gegrepen. De Nederlandse had onderweg de beste tijd, maar zag hoe Grace Brown na 29,9 kilometer net iets sneller was. De 32-jarige Australische, die aan het einde van dit jaar haar loopbaan beëindigt, kwam uit op een tijd van 39 minuten en 16 seconden. Vollering gaf 16 seconden toe. Het brons was voor de Amerikaanse titelverdedigster Chloé Dygert.

Dygert kwam nooit in de buurt van titelprolongatie, moest op beide tussenpunten ook Antonia Niedermaier voorlaten, maar was in het laatste stuk toch sneller dan de Duitse. De Amerikaanse gaf een kleine minuut toe op Brown, die afgelopen zomer in Parijs ook al de olympische tijdrittitel had veroverd. Ellen van Dijk werd achtste.

Brown had tot haar eigen verrassing bij het eerste meetpunt, na een klim, de beste tussentijd. "Ik had gedacht dat juist daar Demi sneller zou zijn", vertelde de wereldkampioene in het flashinterview. Vollering versnelde blijkbaar pas na de klim, want na 20 kilometer was de winnares van de Tour de France van 2023 juist de snelste. Voor Vollering is tijdrijden nog een avontuur waarin ze telkens beter wordt. Op de Olympische Spelen eindigde ze als vijfde, op de WK van vorig jaar werd ze zesde. Brown werd tweede in Glasgow, net als het jaar ervoor in haar eigen land.

Vertrouwen door Spelen

Op haar gouden fiets, een aandenken aan de Spelen, maakte ze in de laatste kilometers de achterstand op Vollering goed. "Het kostte me op het vlakke gedeelte na die klim even om mijn ritme te vinden. Maar in de laatste kilometers ging het weer goed en kon ik die verloren tijd goedmaken."

Het goud van Parijs had haar vertrouwen gesterkt. "Ik heb me nu niet voorbereid zoals op de Spelen. Maar die titel daar gaf me wel vertrouwen dat het nu ook zou kunnen. Ik wist ook dat ik kon vertrouwen op mijn ervaring. Nee, ik ga nu niet twijfelen of ik nog een jaar doorga. Mijn afscheid wordt op deze manier alleen maar mooier."

Meer uit Sport

Schaatser Nuis eindigt als derde op 1500 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).

6 uur geleden
Schaatsster Beune klopt Takagi in Calgary

CALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.

6 uur geleden
Koreaan Kim Jun-ho klopt De Boo en Stolz in Calgary op 500 meter

CALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.

6 uur geleden
Schaatsster Kok wint opnieuw 500 meter

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.

8 uur geleden
Spaanse tennissers na zege op Duitsers naar finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.

9 uur geleden
Shorttracksters pakken goud op aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.

11 uur geleden
Voormalig toprenner Kittel sprintcoach bij wielerploeg Tietema

DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.

17 uur geleden