Brouwers: mensen blijven na komst statiegeld blikjes bier kopen
DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders zullen evenveel bier uit blik blijven kopen als daar volgend jaar statiegeld voor moet worden betaald. Dat zegt brancheorganisatie Nederlandse Brouwers op basis van een onderzoek onder ruim duizend bierdrinkers.
Vanaf 31 december volgend jaar moet er voor blikjes 15 eurocent statiegeld worden betaald. Voor 60 procent van de Nederlanders verandert dat niets. 4 procent zegt juist vaker blikjes te gaan kopen, terwijl een kwart minder vaak bier uit blik zal gaan drinken. Deze groep zegt vooral vaker flesjes te willen gaan kopen.
Uit het jaarlijkse onderzoek van de brancheorganisatie blijkt verder dat de meeste bierdrinkers sinds de eerste coronalockdown vorig jaar maart evenveel bier zijn blijven drinken als daarvoor. Wel gaven met name jonge mensen aan dat zij minder bier zijn gaan drinken. Nederlandse Brouwers wijt dat aan minder afspraken met vrienden, het niet doorgaan van evenementen en het sluiten van de horeca. Eerder meldde de brancheorganisatie al dat er vorig jaar in totaal 14 procent minder bier is verkocht dan het jaar daarvoor. De verkoop van alcoholvrij bier steeg wel flink, met 8,5 procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
13 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
17 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden