Brouwers: mensen blijven na komst statiegeld blikjes bier kopen
DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders zullen evenveel bier uit blik blijven kopen als daar volgend jaar statiegeld voor moet worden betaald. Dat zegt brancheorganisatie Nederlandse Brouwers op basis van een onderzoek onder ruim duizend bierdrinkers.
Vanaf 31 december volgend jaar moet er voor blikjes 15 eurocent statiegeld worden betaald. Voor 60 procent van de Nederlanders verandert dat niets. 4 procent zegt juist vaker blikjes te gaan kopen, terwijl een kwart minder vaak bier uit blik zal gaan drinken. Deze groep zegt vooral vaker flesjes te willen gaan kopen.
Uit het jaarlijkse onderzoek van de brancheorganisatie blijkt verder dat de meeste bierdrinkers sinds de eerste coronalockdown vorig jaar maart evenveel bier zijn blijven drinken als daarvoor. Wel gaven met name jonge mensen aan dat zij minder bier zijn gaan drinken. Nederlandse Brouwers wijt dat aan minder afspraken met vrienden, het niet doorgaan van evenementen en het sluiten van de horeca. Eerder meldde de brancheorganisatie al dat er vorig jaar in totaal 14 procent minder bier is verkocht dan het jaar daarvoor. De verkoop van alcoholvrij bier steeg wel flink, met 8,5 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
8 uur geleden