Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brouwers: mensen blijven na komst statiegeld blikjes bier kopen

Brouwers: mensen blijven na komst statiegeld blikjes bier kopen

DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders zullen evenveel bier uit blik blijven kopen als daar volgend jaar statiegeld voor moet worden betaald. Dat zegt brancheorganisatie Nederlandse Brouwers op basis van een onderzoek onder ruim duizend bierdrinkers.

Vanaf 31 december volgend jaar moet er voor blikjes 15 eurocent statiegeld worden betaald. Voor 60 procent van de Nederlanders verandert dat niets. 4 procent zegt juist vaker blikjes te gaan kopen, terwijl een kwart minder vaak bier uit blik zal gaan drinken. Deze groep zegt vooral vaker flesjes te willen gaan kopen.

Uit het jaarlijkse onderzoek van de brancheorganisatie blijkt verder dat de meeste bierdrinkers sinds de eerste coronalockdown vorig jaar maart evenveel bier zijn blijven drinken als daarvoor. Wel gaven met name jonge mensen aan dat zij minder bier zijn gaan drinken. Nederlandse Brouwers wijt dat aan minder afspraken met vrienden, het niet doorgaan van evenementen en het sluiten van de horeca. Eerder meldde de brancheorganisatie al dat er vorig jaar in totaal 14 procent minder bier is verkocht dan het jaar daarvoor. De verkoop van alcoholvrij bier steeg wel flink, met 8,5 procent.

Meer uit Financieel

Werknemers wasserijen staken na vastlopen cao-onderhandelingen

HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.

18 minuten geleden
G20 behalve China pleit voor vrije doorgang Straat van Hormuz

ASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.

1 uur geleden
NASA kiest ruimtevaartbedrijf Bezos voor communicatienetwerk Mars

WASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.

1 uur geleden
Wall Street sluit lager na zorgen over Iran, olieprijs en rente

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.

4 uur geleden
Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2023

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.

5 uur geleden
Mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

DEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.

5 uur geleden
Consumentencollectief verwacht nieuw record benzineprijs

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor benzine in Nederland bereikt woensdag een recordhoogte, verwacht consumentencollectief UnitedConsumers. Door de opgelopen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten vervliegt de hoop dat de Straat van Hormuz snel open kan. Die zeestraat is belangrijk voor olie en brandstoffen uit de Golfregio, maar wordt sinds het begin van de Iranoorlog zo goed als geblokkeerd door Iran.

7 uur geleden