Brouwers leggen logistieke puzzel voor heropening horeca
HEINEKEN (ANP) - De Nederlandse brouwers werken met man en macht om de heropening van de horeca mogelijk maken. Cafés moeten voorzien worden van nieuw bier, maar ook moet het bier in tanks en fusten dat over de datum is worden opgehaald. "Het is een hele puzzel om alles op tijd geregeld te krijgen", zegt een woordvoerder van Heineken weten. De bezorgingen gaan daarom in het pinksterweekend door.
Volgens Heineken moet er niet alleen bier geleverd en teruggehaald worden, maar staan er ook tientallen monteurs klaar. "Tapinstallaties zijn niet gemaakt om lang stil te liggen, dus we staan klaar om storingen op te lossen." Daarnaast moeten bedrijven onder meer de leidingen spoelen om zeker te zijn dat alles klaar is en werkt.
Ook concurrent AB InBev zegt druk bezig te zijn met de voorbereidingen. Het bedrijf was wel al in een vroeg stadium aan de slag gegaan met het leeghalen van biertanks van cafés om dat oude bier bij wijze van hergebruik om te zetten in desinfecteringsmiddel. Desondanks moet er nog veel gebeuren om alle horecagelegenheden weer volledig te bevoorraden.
Grolsch
Grolsch laat op zijn beurt weten dat "er veel energie en flexibiliteit" is bij de horecagelegenheden, groothandels en de brouwer zelf om die operatie te laten slagen. Bavaria geeft aan dat al het personeel van de logistieke tak druk is met de heropening. Extra personeel inschakelen is volgens de Brabantse brouwer niet nodig.
De kleine brouwerij De Leeuw noemt het omwisselen van oud bier "logistiek een gigantische operatie". Het bedrijf verkoopt nauwelijks bier in winkels en is dus vrijwel volledig afhankelijk van de horeca.
De brouwerijen proberen ook op andere manieren de horeca te helpen. Zo schakelt Heineken zijn samenwerkingspartners in de festival- en evenmentenbranche in om gezamenlijk advies te geven over de inrichting van terrassen op straten en pleinen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
8 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
10 uur geleden