Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brouwers al druk bezig om horeca weer van bier te kunnen voorzien

Brouwers al druk bezig om horeca weer van bier te kunnen voorzien

DEN HAAG (ANP) - Brouwers zijn al druk bezig om de horeca weer snel van bier te kunnen voorzien. Volgens brancheorganisatie Nederlandse Brouwers zijn de voorbereidingen voor een heropening van cafés en restaurants in volle gang. De brouwers roepen het kabinet dan ook op om het volgende week inderdaad weer toe te staan voor de horeca om de deuren te openen, met een sluitingstijd in de avonduren zodat er ook echt weer omzet kan worden gedraaid.

Concerns als Heineken, AB InBev en Royal Swinkels werken bijvoorbeeld aan het klaarzetten van bestellingen, geeft een woordvoerder aan. Ook is men er druk mee dat er straks voldoende personeel ingepland is om alles geleverd te krijgen, en er moet natuurlijk voor gezorgd worden dat er voldoende bier op voorraad is.

De brouwers weten dat premier Mark Rutte tijdens het coronadebat van donderdag nog geen zekerheid wilde geven. Maar het lijkt er volgens de branche toch op dat de coronaregels voor de horeca worden verruimd. De voorbereidingen om straks weer snel bier te leveren gaan daarom dit weekend door. Direct na de persconferentie van dinsdagavond kunnen de bierwagens dan weer gaan rijden.

Nederlandse Brouwers erkent dat hiermee een risico wordt genomen. Als het kabinet het straks toch niet aandurft, is alles voor niets geweest "met alle kosten van dien". Maar de branche is positief gestemd. "We kunnen niet wachten tot het dinsdag is. Het is de hoogste tijd dat ook de horeca opengaat. De horecaondernemers verdienen het om weer te mogen ondernemen", laat directeur Lucie Wigboldus van de vereniging weten.

Meer uit Financieel

Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

40 minuten geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

1 uur geleden
Cryptobeurs Coinbase stijgt op Wall Street na reorganisatie

NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.

1 uur geleden
Iranoorlog verstoort leveringen Ferrari

MARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.

1 uur geleden
Verpakkingssector wil met loterij meer statiegeldflessen innemen

DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.

2 uur geleden
Prijsverlaging motorfietsen doet winst Harley-Davidson kelderen

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.

3 uur geleden
ExxonMobil heeft pensioenen te weinig verhoogd, zegt rechter

ROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.

3 uur geleden