Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brouwers al druk bezig om horeca weer van bier te kunnen voorzien

Brouwers al druk bezig om horeca weer van bier te kunnen voorzien

DEN HAAG (ANP) - Brouwers zijn al druk bezig om de horeca weer snel van bier te kunnen voorzien. Volgens brancheorganisatie Nederlandse Brouwers zijn de voorbereidingen voor een heropening van cafés en restaurants in volle gang. De brouwers roepen het kabinet dan ook op om het volgende week inderdaad weer toe te staan voor de horeca om de deuren te openen, met een sluitingstijd in de avonduren zodat er ook echt weer omzet kan worden gedraaid.

Concerns als Heineken, AB InBev en Royal Swinkels werken bijvoorbeeld aan het klaarzetten van bestellingen, geeft een woordvoerder aan. Ook is men er druk mee dat er straks voldoende personeel ingepland is om alles geleverd te krijgen, en er moet natuurlijk voor gezorgd worden dat er voldoende bier op voorraad is.

De brouwers weten dat premier Mark Rutte tijdens het coronadebat van donderdag nog geen zekerheid wilde geven. Maar het lijkt er volgens de branche toch op dat de coronaregels voor de horeca worden verruimd. De voorbereidingen om straks weer snel bier te leveren gaan daarom dit weekend door. Direct na de persconferentie van dinsdagavond kunnen de bierwagens dan weer gaan rijden.

Nederlandse Brouwers erkent dat hiermee een risico wordt genomen. Als het kabinet het straks toch niet aandurft, is alles voor niets geweest "met alle kosten van dien". Maar de branche is positief gestemd. "We kunnen niet wachten tot het dinsdag is. Het is de hoogste tijd dat ook de horeca opengaat. De horecaondernemers verdienen het om weer te mogen ondernemen", laat directeur Lucie Wigboldus van de vereniging weten.

Meer uit Financieel

Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

37 minuten geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

1 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

2 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

3 uur geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

4 uur geleden
New York Times klaagt AI-bedrijf Perplexity aan

NEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.

4 uur geleden
Vliegtuigen kunnen weer landen op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.

6 uur geleden