Brouwer verliest van Goffin en mist hoofdtoernooi ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De Nederlander verloor in de tweede en beslissende kwalificatieronde in twee sets van de Belg David Goffin: 7-6 (8) 6-2.
Brouwer, vorig jaar kwartfinalist, had een wildcard gekregen van toernooidirecteur Richard Krajicek voor de kwalificaties en versloeg zaterdag de Fransman Luca Van Assche met 6-3 6-3.
Tegen Goffin, finalist in Rotterdam in 2017, kreeg Brouwer in de tiebreak van de eerste set drie setpoints. De Nederlander wist deze niet te benutten, waarna Goffin op zijn eerste setpoint wel toesloeg.
Brouwer werd in de tweede set meteen gebroken en bij een 5-2-achterstand nog een keer. Daarmee was de partij ook gelijk afgelopen. Naast Goffin plaatste onder anderen ook de voormalige top 10-speler Denis Shapovalov zich voor het hoofdtoernooi.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden