Brouwer één zege verwijderd van hoofdtoernooi Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer is nog maar één zege verwijderd van een plek in het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 153 van de wereld was in de tweede kwalificatieronde met 7-5 6-3 te sterk voor de Oostenrijker Jurij Rodionov, die als elfde geplaatst was.
De 27-jarige Brouwer neemt het in de derde en laatste kwalificatieronde op tegen de Fin Otto Virtanen, die als 22e geplaatst is in de voorronden. In aanloop naar de kwalificaties van Wimbledon leed Brouwer nog negen nederlagen op een rij.
Brouwer kan voor de tweede keer het hoofdtoernooi halen van een grand slam. Vorig jaar reikte hij tot de tweede ronde van de US Open. De Italiaan Lorenzo Musetti versloeg hem toen.
Jesper de Jong
Jesper de Jong wist zich niet te plaatsen voor de laatste kwalificatieronde. De 23 jaar oude tennisser moest met 7-6 (5) 6-4 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Aleksandar Kovacevic.
Bij de vrouwen maakt Arantxa Rus nog kans op een plek in het hoofdtoernooi, dat maandag begint. Later op de dag neemt Rus (32), de nummer 2 van de plaatsingslijst in de kwalificaties, het in de tweede ronde op tegen de Canadese Carol Zhao.
De kwalificatiewedstrijden worden gespeeld in Roehampton, nabij Wimbledon, om het gras waarop maandag het hoofdtoernooi begint te sparen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
6 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
8 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
9 uur geleden