Brouwer één zege verwijderd van hoofdtoernooi Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer is nog maar één zege verwijderd van een plek in het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 153 van de wereld was in de tweede kwalificatieronde met 7-5 6-3 te sterk voor de Oostenrijker Jurij Rodionov, die als elfde geplaatst was.
De 27-jarige Brouwer neemt het in de derde en laatste kwalificatieronde op tegen de Fin Otto Virtanen, die als 22e geplaatst is in de voorronden. In aanloop naar de kwalificaties van Wimbledon leed Brouwer nog negen nederlagen op een rij.
Brouwer kan voor de tweede keer het hoofdtoernooi halen van een grand slam. Vorig jaar reikte hij tot de tweede ronde van de US Open. De Italiaan Lorenzo Musetti versloeg hem toen.
Jesper de Jong
Jesper de Jong wist zich niet te plaatsen voor de laatste kwalificatieronde. De 23 jaar oude tennisser moest met 7-6 (5) 6-4 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Aleksandar Kovacevic.
Bij de vrouwen maakt Arantxa Rus nog kans op een plek in het hoofdtoernooi, dat maandag begint. Later op de dag neemt Rus (32), de nummer 2 van de plaatsingslijst in de kwalificaties, het in de tweede ronde op tegen de Canadese Carol Zhao.
De kwalificatiewedstrijden worden gespeeld in Roehampton, nabij Wimbledon, om het gras waarop maandag het hoofdtoernooi begint te sparen.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
2 uur geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
9 uur geleden