Brouwer als vierde Nederlander verder in kwalificatie US Open
NEW YORK (ANP) - Gijs Brouwer heeft als vierde Nederlander de tweede ronde bereikt van de kwalificaties voor de US Open. De 26-jarige tennisser, geboren in Texas, versloeg de Portugees Gastão Elias in de eerste ronde met 7-6 (4) 6-2. Brouwer is de nummer 184 van de wereld.
Eerder bereikten Jesper de Jong, Arianne Hartono en Lesley Pattinama-Kerkhove al de tweede ronde. Ze moeten in totaal drie partijen winnen om het hoofdtoernooi van de US Open te bereiken. Het laatste grandslamtoernooi van het jaar, in New York, begint maandag. De vier Nederlanders die nog in de kwalificaties zitten, komen allemaal donderdag in actie. Alleen Suzan Lamens werd in de eerste ronde uitgeschakeld.
Botic van de Zandschulp, Tallon Griekspoor, Tim van Rijthoven en Arantxa Rus zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst rechtstreeks toegelaten tot de US Open.
Meer uit Sport
INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.
41 minuten geledenTREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
14 uur geleden