Brouwer als vierde Nederlander verder in kwalificatie US Open
NEW YORK (ANP) - Gijs Brouwer heeft als vierde Nederlander de tweede ronde bereikt van de kwalificaties voor de US Open. De 26-jarige tennisser, geboren in Texas, versloeg de Portugees Gastão Elias in de eerste ronde met 7-6 (4) 6-2. Brouwer is de nummer 184 van de wereld.
Eerder bereikten Jesper de Jong, Arianne Hartono en Lesley Pattinama-Kerkhove al de tweede ronde. Ze moeten in totaal drie partijen winnen om het hoofdtoernooi van de US Open te bereiken. Het laatste grandslamtoernooi van het jaar, in New York, begint maandag. De vier Nederlanders die nog in de kwalificaties zitten, komen allemaal donderdag in actie. Alleen Suzan Lamens werd in de eerste ronde uitgeschakeld.
Botic van de Zandschulp, Tallon Griekspoor, Tim van Rijthoven en Arantxa Rus zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst rechtstreeks toegelaten tot de US Open.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
15 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden